توضیح نماینده مجلس در رابطه با آخرین وضعیت همسان سازی حقوق بازنشستگان

توضیح نماینده مجلس در رابطه با آخرین وضعیت همسان سازی حقوق بازنشستگان

به گزارش پارلمان ایران دات کام، افکار نیوز نوشت: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: دولت باید لایحه همسان سازی حقوق بازنشستگان را به مجلس عرضه نماید و منابع مالی آنرا مشخص نماید. مجلس نمی تواند خودش طرح دهد و وارد این مباحث شود، چون که این موضوع، منابع مالی سنگینی می خواهد و اگر دولت با آن مخالفت کند، از جانب شورای نگهبان رد می شود.علی اصغر عنابستانی در رابطه با سرنوشت همسان سازی حقوق بازنشستگان، عنوان کرد: دولت روحانی در سال آخر کاری خود همسان سازی حقوق بازنشستگان را بر مبنای برداشت خودش و تا حدی هم بر مبنایی که در برنامه ششم توسعه آمده بود، اجرا کرد.
وی متذکر شد: در برنامه ششم توسعه آمده است که همسان سازی حقوق بازنشستگان اتفاق بیفتد، اما ما قانون جاری برای اجرای سنواتی آن نداریم.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دولت روحانی بدون آنکه منابع همسان سازی حقوق بازنشستگان را تأمین کند، در یک سال، همسان سازی حقوق بازنشستگان را اجرا کرد و منابع سنگینی را به کشور تحمیل کرد.
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی افزود: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ هم مبحث همسان سازی حقوق بازنشستگان آمده و اعتباراتی برای آن در نظر گرفته شده و باید اجرا شود.
عنابستانی بیان نمود: علیرغم این که در بودجه ۱۴۰۱ هم میزان پول مورد نیاز برای همسان سازی حقوق بازنشستگان دیده شده است اما ما هنوز قانونی به نام همسان سازی حقوق بازنشستگان که شرایط، تکلیف و وضعیت همسان سازی را مشخص نماید، نداریم.

بیشتر بخوانید: متناسب سازی حقوق بازنشستگان به کجا رسید/ مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در رابطه با حقوق بازنشستگان چه گفت؟ خبر ویژه در رابطه با افزایش حقوق کارمندان/ فرمول همسان سازی حقوق کارمندان اعلام شد

وی خاطرنشان کرد: ما فقط یک تکلیف قانونی در برنامه ششم توسعه برای همسان سازی حقوق بازنشستگان داریم که آن تکلیف قانونی تبدیل به قانون نشده است و دولت روحانی در سال آخر کاری خودش آن تکلیف قانونی را اجرا کرد.
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی افزود: هم اکنون بر مبنای همان شرایط، اعتبار همسان سازی حقوق بازنشستگان در بودجه ۱۴۰۱ دیده شده است و سال جاری هم اجرا می شود. معمولا در رابطه با این موضوعات که بار مالی دارد، دولت باید به مجلس لایحه ارائه نماید.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دولت باید لایحه همسان سازی حقوق بازنشستگان را به مجلس عرضه نماید و منابع مالی آنرا مشخص نماید. مجلس نمی تواند خودش طرح دهد و وارد این مباحث شود، چون که این موضوع، منابع مالی سنگینی می خواهد و اگر دولت با آن مخالفت کند، از جانب شورای نگهبان رد می شود.
وی با تکیه بر این که همسان سازی حقوق بازنشستگان حتما باید اتفاق بیفتد، اظهار داشت: نباید شرایط بازنشستگان بگونه ای باشد که شرمنده خانواده های خود شوند و از پس هزینه های زندگی برنیایند. سطح حقوق بازنشستگان باید به اندازه مناسبی برسد، اما روش و قانون آن باید تعیین شود. همسان سازی حقوق بازنشستگان در دولت قبل به صورت سلیقه ای اجرا شد و تا حدی هم سبب دردسر شد.


۲۱۲۲۰

1401/06/29
11:58:53
0.0 / 5
85
تگهای خبر: برنامه , دولت , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام