رقم حقوق جدید رزمندگان و جانبازان فاقد شغل

رقم حقوق جدید رزمندگان و جانبازان فاقد شغل

به گزارش پارلمان ایران دات کام، تسنیم نوشت: نمایندگان مجلس در موافقت با استفساریه دولت درباب بند(هـ) تبصره (12) قانون بودجه سال 1401کل کشور درباره ی پرداخت حقوق به رزمندگان و جانبازان فاقد شغل متناسب با حداقل حقوق کارکنان دولت برابر با 5 میلیون و 600 هزار تومان موافقت کردند.بررسی طرح دوفوریتی استفساریه بند(هـ) تبصره(۱۲) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور درباره ی افزایش حقوق جانبازان فاقد شغل در دستور کار نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس قرار داشت.
وکلای ملت در نهایت، با متن این استفساریه با ۱۵۸ رأی موافق، ۷ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۶ نماینده حاضر در جلسه علنی علنی مجلس موافقت کردند.
محسن زنگنه نماینده تربت حیدریه در مجلس در تشریح این استفساریه، اظهار داشت: در بند(هـ) تبصره(۱۲) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور بحث جانبازان و آزادگان فاقد شغل و درآمد طرح بوده و این استفساریه منحصر به این قشر است. استفساریه مذکور بدنبال قانون جدیدی که نیاز به اعتبار داشته باشد و بار مالی به دولت تحمیل کند، نیست، بلکه این مساله در قانون بودجه سال جاری مصوب شده و برای آن منابع مالی در جداول تعیین شده است.بیشتر بخوانید: زمان واریز معوقات پنج ماهه بازنشستگان کارگری


نماینده تربت حیدریه، بیان کرد: در حقیقت مبلغ ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی که برای این قشر در نظر گرفته شده، از محل سرجمع بودجه نیروهای مسلح کسر و در جداول بودجه برای افزایش حقوق جانبازان و ایثارگران فاقد شغل و لطمه دیده همچون جانبازان اعصاب و روان در نظر گرفته شده تا قسمتی از مشکلات و هزینه های این افراد را جبران کند.
بر اساس این گزارش، مطابق بند هـ تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور: بنیاد شهید و امور ایثارگران مکلف است از محل اعتبارات موضوع ردیف ۱۳۱۶۰۰ جدول شماره (۷) این قانون به جانبازان و آزادگان غیرحالت اشتغال معسر فاقد شغل و درآمد که بر طبق قوانین نیروهای مسلح مشمول دریافت حقوق وظیفه نمی باشند تا آن زمان که فاقد شغل و درآمد باشند، ماهانه کمک معیشت معادل حداقل حقوق کارکنان دولت پرداخت کند. بخشنامه اجرائی این بند به پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه کشور و بنیاد شهید و امور ایثارگران تهیه می شود و به تصویب هیأت وزیران می رسد.
استفساریه- آیا مقصود قانونگذار از «معادل حداقل حقوق کارکنان دولت» در بند هـ تبصره ۱۲، مبلغ ۵۶.۰۰۰.۰۰۰ ریال برمبنای جزء ۱ بند الف تبصره ۱۲ قانون بودجه ۱۴۰۱ می باشد ؟ جواب- بله.21217


منبع:

1401/07/02
16:30:52
0.0 / 5
242
تگهای خبر: برنامه , تصویب , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام