بدون اعلام اسامی و تعداد امضاکنندگان

بدون اعلام اسامی و تعداد امضاکنندگان

به گزارش پارلمان ایران دات کام، مهر نوشت: برخی از نمایندگان مجلس با صدور اطلاعیه ای اعلام نمودند که مجلس شورای اسلامی تلاش دارد با بهره بردن از ظرفیت قانون گذاری، همفکری نخبگان و بهره گیری از معارف اصیل اسلامی، زمینه بروز هنجارشکنی اخلاقی و اباحه گری را از بین برده و فضای مناسب فرهنگی و اجتماعی را برای ملت ایران فراهم آورد.نمایندگان مجلس شورای اسلامی با صدور اطلاعیه ای، ضمن محکومیت ناامنی های اخیر و هتک حرمت به مقدسات، بر اهتمام مجلس برای پیگیری پرونده مرحوم «مهسا امینی» تاکید نمودند.

پیگیر مطالبات مردم در مورد مهسا امینی هستیم
امضاءکنندگان این بیانیه همینطور تاکید نمودند که درگذشت خانم «مهسا امینی» و متعاقب آن مطالبات قانونی و مدنی هموطنان در جهت روشن شدن ابعاد مبحث از همان روزهای اول مورد اهتمام نمایندگان مجلس شورای اسلامی بوده و با استفاده از ابزارهای نظارتی، پیگیری های لازم را در این حوزه انجام داده و ادامه خواهند داد و نتیجه را به استحضار مردم ایران خواهند رساند.


متن این بیانیه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
بار دیگر امت رسول الله در سرتاسر ایران این قرارگاه حسین بن علی (ع)، یکپارچه مدافع حرم گردید و گرگ های به کمین نشسته، ساده اندیش و خوش باور را ناامید ساخت.
آری؛ شهید عزیزمان حاج قاسم سلیمانی چه زیبا فرمود: «جمهوری اسلامی حرم است و این حرم اگر ماند دیگر حرم ها می مانند. اگر دشمن این حرم را از بین برد، حرمی باقی نمی ماند، نه حرم ابراهیمی و نه حرم محمدی (ص)....».
تاریخ ایران گواهی می دهد که در مقاطع مختلف همگان در مقابل آزمون های سخت و سرنوشت ساز قرار گرفته اند و همواره این مردمِ دلبسته به قرآن، مکتب رسول الله (ص) و خاندان (ع) بوده اند که پیروز و سربلند از آن خارج شده اند. همان مردمی که خمینی کبیر (ره) آنان را برتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و کوفه عراق در عهد امیرالمومنین و حسین بن علی (ع) توصیف نمود. خداوندا سپاس بیکران برای این نعمت. اما بدا به حال آن خواصِ چشم دوخته به زرق و برق دنیا و فریب خورده که با تاکید بر شهرتِ برساخته از بیت‎ المال و الطاف مردم، با ژستِ دروغین همراهی با مردم، تحریم کنندگان ملت ایران را دلشاد می نمایند.
ما نمایندگان ملت شریف ایران ضمن محکوم کردن آشوب و ناامنی، همینطور هتک حرمت مقدسات همچون قرآن کریم، پرچم ایران و سایر نمادهای دینی و مذهبی در بعضی شهرها، موارد ذیل را اعلام می نمائیم:
۱) درگذشت خانم مهسا امینی و متعاقب آن مطالبات قانونی و مدنی هموطنان در جهت روشن شدن ابعاد مبحث از همان روزهای اول مورد اهتمام نمایندگان مجلس شورای اسلامی بوده و با استفاده از ابزارهای نظارتی، پیگیری های لازم را در این حوزه انجام داده و ادامه خواهند داد و نتیجه را به استحضار مردم شریف خواهند رساند.
۲) سو استفاه عده ای خارج از صف معترضان که با مصادره مطالبات مدنی مردم به نفع خود و به آشوب کشیدن جامعه، ایجاد ناامنی، صدمه به اموال عمومی و توهین به مقدسات مردم همچون حجاب بانوان و … مشاهده گردید؛ از سوی نمایندگان مردم محکوم گردیده و مجاهدت های فراجا در حوزه های مختلف مأموریتی برای دفاع از مردم مورد ستایش و قدردانی است. همینطور شهادت حافظان امنیت در چند استان و جان باختن برخی از هموطنان به دست آشوب گران لکه سیاهی در کارنامه ایشان است.
۳) نمایندگان مجلس شورای اسلامی تلاش دارند با استفاده از ظرفیت قانون گذاری، همینطور همفکری با نخبگان و بهره گیری از معارف اصیل اسلامی، زمینه بروز هنجارشکنی اخلاقی و اباحه گری را از بین برده و فضای مناسب فرهنگی و اجتماعی را برای ملت ایران فراهم نمایند.
۴) بی گمان امور فرهنگی در بستر زمان، با شکل گیری گفتگو و تعامل سازنده بین مردم، نخبگان و مسئولین با استفاده از رسانه ها قابل طرح و اصلاح است. حالا که مردم خصوصاً نسل جوان برآمده از انقلاب اسلامی مورد هجمه شبانه روزی و مستمر دشمنان اسلام و ایران برای دست کشیدن از ارزش های دینی و انقلابی هستند لازم است نهادهای مسئول در این حوزه خصوصاً آموزش و پرورش، دانشگاه ها، رسانه ملی، نهادهای فرهنگی و… به صورت جدی و تخصصی وارد شده، ضمن احصاء صدمه ها و تهدیدات با تدابیر لازم به حل مسائل فرهنگی و اجتماعی همت نمایند. نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم تمام توان خویش را در این خصوص به کار خواهند گرفت.
۵) هتک حرمت مقدسات مانند به آتش کشیدن مسجد، پرچم ایران و خاندان (ع)، چهره واقعی استکبار را در پشت صحنه اغتشاشات نمایان کرد و برجسته سازی مخالفت با حکم شرعی حجاب آنرا متفاوت از قبل نمود و بار دیگر تقابل دوگانه‎ «اسلام و استکبار» بعنوان پدیده برجسته جهان معاصر کاملاً مشهود شد. حالا همه باید هوشیار بوده و نقش خویش را در این جبهه جدید برای مقابله با استکبار بموقع و صحیح ایفا نماییم.
۶) با عنایت به تعرض آشوبگران به اموال عمومی، جان مردم و امنیت جامعه، ما بعنوان نمایندگان ملت از دستگاههای اطلاعاتی، امنیتی و قضایی، احقاق حقوق مردم را مطالبه، خواهان تعقیب و مجازات محرکین، آمرین و عاملین این حوادث هستیم.
۷) خدمتگزاران ملت در مجلس انقلابی خویش را قدردان حضور حماسی مردم در اجتماع امت رسول الله می دانند. بی گمان سوم مهر ۱۴۰۱ در تاریخ ایران در کنار یوم الله ۹ دی ۱۳۸۸ خواهد درخشید و آسمان جمهوری اسلامی را درخشان تر نموده است. بنابراین بیشتر از پیش در چاره مشکلات و بهبود وضعیت تلاش خواهیم کرد.
اهتمام نمایندگان مجلس شورای اسلامی بوده و با استفاده از ابزارهای نظارتی، پیگیری های لازم را در این حوزه انجام داده و ادامه خواهند داد و نتیجه را به استحضار مردم شریف خواهند رساند.

بیشتر بخوانید: واکنش قالیباف به «حوادث اخیر در کشور» گزارش کمیته حقیقت یاب مجلس در رابطه با مرگ مهسا امینی آماده شد؟

۲۱۲۱۷

1401/07/07
12:26:44
0.0 / 5
161
تگهای خبر: آموزش , پرونده , حكم , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳