حسن پور در دیدار با سفیر تركیه خواستار شد

افزایش مناسبات اقتصادی و تجاری کرمان با ترکیه

افزایش مناسبات اقتصادی و تجاری کرمان با ترکیه

به گزارش پارلمان ایران دات کام، کرمان نماینده مردم سیرجان بردسیر در مجلس شورای اسلامی، ضمن برشمردن ظرفیت های بالای استان کرمان در حوزه منابع غنی زیرزمینی و تولیدات کشاورزی همچون تسهیل صادرات محصولات استان به ترکیه، اضافه کرد: با افزایش مناسبات اقتصادی و تجاری در میان استان کرمان و کشور ترکیه، میتوان از این ظرفیت ها بهره مند شد.


شهباز حسن پور در دیدار با دریا اورس سفیر جمهوری ترکیه در تهران، ضمن اشاره به اهمیت ارتقاء روابط دو کشور بخصوص در سطوح اقتصادی و تجاری اظهار داشت: گسترش مناسبات پارلمانی میان دو کشور، نقش مهمی در تقویت همه جانبه روابط دارد.
نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بستر تقویت و توسعه همکاریهای اقتصادی میان دو کشور فراهم است، تصریح کرد: روابط تهران و آنکارا از لحاظ سیاسی - اقتصادی همواره رو به توسعه بوده که این مهم در شرایط تحریمی هم ادامه داشته است.
وی ضمن اشاره به این که فعالیت بازارچه های مرزی می تواند منجر به امنیت و بهبود معیشت مرزنشینان شود، اضافه کرد: باید تلاش نماییم بازارچه های مرزی رونق یابند و نسبت به گشایش بازارچه ها و گذرگاههای مرزی جدید نیز، توافقات لازم صورت گیرد.
به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، عضو کمیسیون اقتصادی، ضمن برشمردن ظرفیت های بالای استان کرمان در حوزه منابع غنی زیرزمینی و تولیدات کشاورزی همچون تسهیل صادرات محصولات استان به ترکیه، اضافه کرد: با افزایش مناسبات اقتصادی و تجاری در میان، میتوان از این ظرفیت ها بهره مند شد.
براساس این گزارش، دریا اورس سفیر جمهوری ترکیه در تهران هم در این دیدار به بیان ظرفیت های کشورش در حوزه های زیربنایی و زیرساختهای شهری اظهار داشت: ترکیه آمادگی سرمایه گذاری و مشارکت در حوزه های زیرساختی در ایران را دارد.
وی در این خصوص با ابراز علاقه مندی به گسترش هرچه بیشتر مناسبات دوجانبه اضافه کرد: ترکیه از توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف بخصوص در بخش اقتصادی استقبال می کند.1401/07/15
14:57:44
0.0 / 5
237
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام