بیگی نژاد:

باید یک سال دیگر به وزیر صمت فرصت داد

باید یک سال دیگر به وزیر صمت فرصت داد

پارلمان ایران دات کام: به گزارش پارلمان ایران دات کام، یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از نظر بنده حالا برای استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت زود است و باید یک سال دیگر به وزیر فرصت داد.


هادی بیگی نژاد در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اعلام وصول طرح استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس، بیان کرد: بنده با کلیت استیضاح مشکلی ندارم و معتقدم اگر وزیری عملکرد ضعیفی دارد باید استیضاح شود اما وزیر صنعت، معدن و تجارت برای ضعف عملکرد در زمینه خودرو مقرر است استیضاح شود. درست است که وزیر صنعت، معدن و تجارت در زمینه صنعت مسئولیت بر عهده دارد ولی در بحث صنعت خودرو می تواند ورود حداقلی به موضوع داشته باشد چونکه دولت در زمینه خودرو سرمایه گذار اصلی نیست.

حاکمیت در زمینه خودرو شفاف نیست
ایشان سپس اظهار داشت: به صورتی دولت هم متولی حوزه خودرو است و هم نیست. نتیجه این شفاف نبودن حاکمیت در زمینه خودرو این شده که باید در قیمت گذاری دخالت کند اما خروجی مطلوبی هم ندارد. بنده شخص فاطمی امین را مقصر اصلی وضعیت صنعت خودرو نمی دانم.

وزیر صمت عملکرد معمولی داشته است
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: هنوز ۶ ماه از عمر دولت نگذشته بود که استیضاح وزیر صمت عنوان شد و اساسا نمی توان انتظار داشت وزیر در عرض ۶ ماه کار خاصی انجام دهد. نظر بنده این است که برای قضاوت عملکرد وزیر صمت در زمینه خودرو بهتر است یک سال دیگر صبر نماییم و قضاوت عملکرد فاطمی امین زود است.
بیگی نژاد اشاره کرد: بررسی عملکرد وزیر صنعت، معدن و تجارت در زمینه معدن و تجاری و سایر حوزه ها نشان میدهد که فاطمی امین یک وزیر متوسط است نه عملکرد قوی داشته است و نه عملکرد ضعیفی داشته است و باید یک سال دیگر به وزیر صنعت، معدن و تجارت فرصت داد.
منبع:

1401/08/02
20:52:47
0.0 / 5
377
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام