با رای نمایندگان مجلس

با رای نمایندگان مجلس

به گزارش پارلمان ایران دات کام، ایسنا نوشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با افزایش 20 درصدی حقوق نیروهای مسلح موافقت کردند.نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس و در جریان بررسی گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد لایحه دوفوریتی متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشگری پیشنهاد احمد امیرآبادی فراهانی درباب افزایش ۲۰ درصدی حقوق نیروی انتظامی و نیروهای مسلح را بررسی نموده و آنرا به تصویب رساندند.
احمد امیرآبادی فراهانی در توضیح پیشنهاد خود در بند ۱ ماده واحده این لایحه دوفوریتی، بیان نمود: پیشنهاد بنده این است که حقوق و مزایای نیروهای مسلح و نیروهای انتظامی مطابق با تبصره ۳ ماده ۱۱۷ قانون مدیریت خدمات کشوری ۲۰ درصد نسبت به سایر کارکنان لشکری و کشوری افزایش یابد. پیشنهاد بنده این است که در این اصلاحیه تاکید شود که این ۲۰ درصد بصورت واقعی اعمال شود.
وی اظهار داشت: امروز حقوق قسمتی از این نیروها نسبت به سایرین کم تر است. حق این افراد نیست که حقوق کم تری دریافت نمایند. آن هایی که در ارتفاعات استانهای شمال غربی کردستان و سایر نقاط مرزی و یا در داخل شهرها مشغول به تامین امنیت مردم هستند حقشان است که از این ۲۰ درصد برخوردار شوند.
در نهایت نمایندگان با این پیشنهاد موافقت کردند.
در این پیشنهاد آمده است که در اجرای این بند درباب نیروهای مسلح مطابق با تبصره ۳ ماده ۱۱۷ قانون مدیریت خدمات کشوری پرداخت صورت خواهد گرفت.
در تبصره ۳ ماده ۱۱۷ قانون مدیریت خدمات کشوری، آمده است که درصورت موافقت فرماندهی کل قوا برای برخورداری کارکنان نیروهای مسلح از مقررات فصل دهم و سیزدهم این قانون، حداقل و حداکثر دریافتی آنان با رعایت مقررات ماده (۱۳۶) قانون آجا، امتیازات متعلقه به شغل و شاغل باتوجه به کیفیت خاص خدمتی در نیروهای مسلح با ضریب (۲/۱) محاسبه و پرداخت می گردد.
کارمندان نیروهای انتظامی کماکان از فوق العاده سختی کار طبق مقررات استخدامی این نیرو علاوه بر فوق العاده های مذکور در فصل دهم این قانون برخوردار می باشند.
بیشتر بخوانید: وعده اقتصادی جذاب سرلشکر موسوی به ارتشی ها خبری خوب برای سربازها / اعلام افزایش حقوق تا ۸ میلیون تومان نمایندگان مجلس پیگیری را شروع کردند / افزایش حقوق نیروهای مسلح در بودجه سال آینده و برنامه هفتم توسعه


۲۱۲۲۰


منبع:

1401/08/08
12:55:56
0.0 / 5
175
تگهای خبر: برنامه , تصویب , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳