فعال سیاسی اصلاح طلب:

برای تیم ملی، سرمربی خارجی می آوریم اما در تیم دیپلماسی، فردی مثل ظریف را حدف می کنیم

برای تیم ملی، سرمربی خارجی می آوریم اما در تیم دیپلماسی، فردی مثل ظریف را حدف می کنیم

به گزارش پارلمان ایران دات کام، نامه نیوز نوشت: لاهوتی اظهار داشت: حاکمیت باید بستری فراهم آورد که جریان های سیاسی کنار هم بنشینند و خود این جریان ها هم تحمل و ظرفیت تصمیم گیری جمعی را داشته باشند.برخی مسؤلان از لزوم اصلاحات سخن می گویند و گفته می شود که باید در شیوه های حکمرانی تغییراتی به وجود آید تا از این رهگذر صدای منتقدان و معترضانی که قصد بر هم زدن امنیت را هم ندارند، شنیده شود.
مهرداد لاهوتی، فعال و تحلیلگر مسائل سیاسی، در رابطه با این مورد به «نامه نیوز» اظهار داشت: «باید در رابطه با اعتراضات بررسی جامعی داشته باشیم و ببینیم مثل همه جای دنیا اعتراضات صنفی که به حق است، شنیده می شود یا نه. مطالبه یک عده از جوانان اینست که بتوانند شغل مناسب داشته باشند، معاششان تأمین شود و بتوانند در موعد مناسب ازدواج کنند. چون اولویت در کشور ما اقتصاد نبوده است، مشکلات انباشه ای به وجود آمده است. حقیقت اینست که باید اولویت کشور اقتصاد باشد. اگر چنین باشد کشورمان گرفتار چنین چالش هایی نمی شد».
او افزود: «اگر همین جمله یعنی اولویت کشور ما اقتصاد باشد را بتوانیم جامه عمل بپوشانیم، خیلی از مشکلات و بحران های اقتصادی و حتی سیاسی و اجتماعی حل می شود. ما حالا ۳۰درصد نفتمان را ارزان می فروشیم و نمی توانیم پولمان را در دنیا به صورت قانونی جابه جا نماییم که اینها ضربه می زند. وقتی معیشت مردم حل نشد، مباحث فرهنگی ما هم صدمه دید».
این تحلیلگر مسائل سیاسی همینطور بیان نمود: «یک عده امکان دارد اصلا نظام جمهوری اسلامی را قبول نداشته باشند که بحثشان جداست اما هدف جریان های مختلف سیاسی تعالی جمهوری اسلامی است اما راه های رسیدن به این هدف متفاوت می باشد. اینها باید در کنار هم قرار بگیرند و دنبال حذف هم نباشند. سرمایه های سیاسی اگر در کنار هم قرار بگیرند اتفاقات بسیار خوبی رخ می دهد. پس حاکمیت باید بستری فراهم آورد که جریان های سیاسی کنار هم بنشینند و خود این جریان ها هم بپذیرند که نظر اکثریت باید حکمفرما باشد و تحمل و ظرفیت تصمیم گیری جمعی را داشته باشند».
لاهوتی در انتها اظهار داشت: «برای اداره تیم ملی می رویم از خارج آدم می آوریم. نمی گویم کار غلطی بوده است اما در سیاست خیلی برخوردهای تندی با همین نیروهای داخلی خودمان داریم. ببینید آقای ظریف بعنوان یک نیروی داخلی و با تجربه رفت و برجام را به ارمغان آورد. چرا باید این برخوردها با او شود ولو این که اختلاف نظرهایی وجود داشته باشد. آیا آقای ظریف از یک خارجی برای ما کمتر بود؟ در هر حال باید این روش ها کنار گذاشته شود و همه با هم برای ساختن کشور تلاش کنند و این اختلاف نظرها سبب حذف یکدیگر نشود».

بیشتر بخوانید: انتقاد رسول خادم از رئیسی: اصلاً کجایید؟ / این روزها هم میگذرد، کاش... «سخنگوی» ناکام در حلب اعتماد عمومی / «بهادری جهرمی» رئیسی، کپی برابر اصل «مهدی کلهر» احمدی نژاد
۲۱۲۲۰


منبع:

1401/08/20
14:07:40
0.0 / 5
91
تگهای خبر: حكم , فروش , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲