سخنگوی كمیسیون فرهنگی مجلس :

گزارش هایی از اعزام افراد با هزینه بیت المال به جام جهانی به دست مجلس رسیده

گزارش هایی از اعزام افراد با هزینه بیت المال به جام جهانی به دست مجلس رسیده

به گزارش پارلمان ایران دات کام، راستینه اظهار داشت: اگر افرادی از هزینه های بیت المال به جام جهانی اعزام شده باشند، حتما کمیسیون فرهنگی، گزارش آنرا به رسانه ها خواهد داد. تاکید ما این بوده که مسئولان دولتی اگر می خواهند در این رزمایش بزرگ ورزشی شرکت نمایند باید با هزینه شخصی خود به قطر بروند.«احمد راستینه» سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس درباب اعزام هواداران تیم ملی به قطر به رویداد۲۴ می گوید: حضور در جام جهانی، حق همه مردم سرزمین ما است و باید بستر حضور افراد علاقمند برای تماشای بازی ها در این تورنمنت، فراهم می شد. باتوجه به تعصب و غیرت ایرانی، ما فکر می نماییم اگر این شرایط مهیا می شد ما با حضور باشکوه ایرانیان غیرتمندی که عاشق تیم ملی شان هستند و دوست دارند یکپارچه تیم را تشویق کنند، می شدیم و در آن صورت ما ظرفیت های بهتری برای پشتیبانی از ملی پوشان داشتیم.
او می گوید: برای تحقق این مهم با یک مشکل و یک دغدغه روبرو شدیم. اول، محدودیت های سکوها برای تماشاگران در هر بازی. دوم، بارها ما در مجلس راجع به آن صحبت کردیم که وزارت ورزش و جوانان یا هر دستگاهی نباید از هزینه های دولتی برای اعزام افراد و کارکنان دولتی برای حضور در جام جهانی بهره گیرند. حال ما بدنبال این هستیم که فهرست اسامی افرادی که از دستگاه های مختلف دولتی اگر در جام جهانی شرکت کردند را دربیاورند و به مجلس عرضه کنند و کمیسیون فرهنگی مجلس هم بر طبق وظیفه ای که دارد حتما در آخر جام جهانی، هم این مساله و هم میزان تحقق برنامه ها را رصد و ارزیابی خواهدنمود و در نهایت، نتایج را به مردم گزارش خواهیم داد.
راستینه می گوید: اگر افرادی از هزینه های بیت المال به جام جهانی اعزام شده باشند، حتما کمیسیون فرهنگی، گزارش آنرا به رسانه ها خواهد داد. تاکید ما این بوده که مسئولان دولتی اگر می خواهند در این رزمایش بزرگ ورزشی شرکت نمایند باید با هزینه شخصی خود به قطر بروند. اگر ما بدنبال سالم سازی محیط های اداری خود هستیم باید زمینه های رانت و بهره مندی از بیت المال را کاملاً ببندیم.
این چهره اصولگرای مجلس می گوید: ما ظرفیت های خیلی خوبی در کشور قطر داشتیم، چون هم همسایه ما است و هم مسلمان. از طرفی، قطری ها هم، مدیریت خوبی را برای جام جهانی دارند و بدین جهت ما می توانستیم بیش از قبل از این امکان استفاده می بردیم. ما در جلسات قبل از شروع جام جهانی تاکید کردیم که ظرفیت سکوها باید در اختیار هواداران واقعی ورزش، پیشکسوتان و سرمایه های ورزشی کشور قرار بگیرد و مدیریت آن هم توسط کمیته ای که تشکیل شده از پیشکسوتان و هواداران ورزشی است، باشد، اما باز هم متاسفانه آن چیزی که مظلوم واقع شد، شبکه هواداری بود. نماینده شهرکرد می گوید: تا امروز، فقط گزارش هایی درباره ی اعزام افرادی با هزینه بیت المال به جام جهانی رسیده که باید بعد از جام جهانی، بررسی های لازم صورت بگیرد تا ببینیم چقدر واقعیت داشته است و بطور قطع مردم را در جریان ساز و کار اعزام و حضور افراد در قالب هوادار که در جام جهانی حضور پیدا کردند، خواهیم گذاشت، اما آن چیزی که امروز مهمست این که همه همدل باشیم تا تیم در بازی آینده مقابل آمریکا هم موفق شود و تیم ملی مان همچنان نماد وحدت و یکپارچگی ملی در مستطیل سبز باشد. بیشتر بخوانید: «کیهان»، اگر دشمن تیم ملی نباشد، دوست آن هم نیست / آقای شریعتمداری! یادتان هست به تیم ملی بخاطر پیروزی پرگل حمله کردید؟


منبع:

1401/09/08
15:04:51
0.0 / 5
226
تگهای خبر: برنامه , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲