پورابراهیمی:

کمیسیون ویژه ای برای نظارت بر اجرای قانون جوانی جمعیت تشکیل شود

کمیسیون ویژه ای برای نظارت بر اجرای قانون جوانی جمعیت تشکیل شود

به گزارش پارلمان ایران دات کام، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بهتر است یا کمیسیون مشترک مسیر نظارت بر اجرای قانون جوانی جمعیت را دنبال کند و یا کمیسیون ویژه ای برای نظارت بر اجرای این قانون شکل گیرد.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، محمدرضا پورابراهیمی در جلسه علنی امروز مجلس و در جریان بررسی گزارش مشترک کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و بهداشت و درمان در مورد نحوه عملکرد دستگاههای مسئول در اجرای قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت در اخطاری بیان نمود: همانطور که همکاران توضیح دادند بخشی از احکام قانونی در قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت اجرایی نشده و بخشی از آنها در حال اجرا می باشد. بخش عمده ای از احکام بودجه ای در این قانون بر زمین مانده است و یک سوم احکام اصلی قانون هم اجرایی نشده است. این قانون در مجلس در کمیسیون مشترک بررسی و تصویب گردید و کار خوبی است اما کمیسیون های اصلی حالا نمی توانند بر اجرای این قانون نظارت داشته باشند. چون که در آیین نامه محدودیتی وجود دارد.
ایشان در ادامه اظهار نمود: با عنایت به اهمیت قانون جوانی جمعیت و لزوم کاهش سن جمعیتی کشور لازم است به صورت ویژه این مورد دنبال شود.
نماینده مردم کرمان در ادامه اظهار نمود: به نظر می آید که بهتر است هیات رئیسه به این مورد ورود کند تا یا کمیسیون مشترک کار نظارت خویش را در مورد اجرای قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت دنبال کند و یا کمیسیون ویژه ای در این عرصه تشکیل گردد. این قانون مطالبه رهبر انقلاب بوده و باید با جدیت در مجلس دنبال شود.
قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار وی بیان نمود: ما هم مکلف به اجرای آیین نامه بوده و نمی توانیم در هیات رئیسه قانون آیین نامه را زیر پا بگذاریم. حالا هم دو تن از نمایندگان بعنوان ناظر مجلس در ستاد ملی جمعیت حضور دارند و کمیسیون های تخصصی هم می توانند این قانون را دنبال کنند اما ما در هیات رئیسه این مورد را مطرح می نماییم تا اگر اشکالی وجود دارد مرتفع گردد.1401/09/22
12:57:10
0.0 / 5
285
تگهای خبر: تصویب , طرح , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱