نماینده چابهار:

در بلوچستان نه تجزیه طلب داشتیم، نه داریم و نه خواهیم داشت

در بلوچستان نه تجزیه طلب داشتیم، نه داریم و نه خواهیم داشت

به گزارش پارلمان ایران دات کام، ایسنا نوشت: سعیدی اظهار داشت: اسلام و ایران ناموس بلوچ هستند، بلوچ می میرد، اما از ناموس خود نخواهد گذشت. ما در بلوچستان نه تجزیه طلب داشتیم، نه داریم و نه خواهیم داشت.


معین الدین سعیدی در جلسه علنی امروز مجلس در تذکر شفاهی خود با قرائت شعر "چو ایران نباشد تن من مباد" اظهار داشت: درگذشت برادر مجاهد رستم قاسمی، شهادت عبد صالح عبدالواحد ریگی و شهادت مظلومانه نمازگزاران بی گناه جمعه خونین زاهدان را به ملت ایران تسلیت عرض می کنم. امیدوارم بانیان اتفاقات تلخ اخیر به سزای اعمال خود برسند. نماینده مردم چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی افزود: از مردم سربلند استان می خواهم آرامش خویش را حفظ کنند چون که توسعه اقتصادی و عمرانی تنها در بستر امنیت شکل خواهد گرفت. همینطور از سفر نماینده مقام معظم رهبری به استان سیستان و بلوچستان تشکر می کنم و امیدوارم مصوبات آنها به صورت کامل و سریع اجرایی شود. وی خطاب به افرادی که مردم سیستان و بلوچستان را تجزیه طلب نامیدند، اضافه کرد: اسلام و ایران ناموس بلوچ هستند. بلوچ می میرد، اما از ناموس خود نخواهد گذشت. ما در بلوچستان نه تجزیه طلب داشتیم، نه داریم و نه خواهیم داشت. نماینده مردم چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی افزود: افرادی که در سازمان برنامه و بودجه و مجلس در تدوین قانون برنامه و بودجه و برنامه هفتم مشارکت دارند و یا خواهند داشت در عمل و نه در شعار در راستا با نگاه بلند رهبری به سیستان و بلوچستان نگاه ویژه ای داشته باشند چون که با این شیوه بودجه ریزی، مشکلات استان تا قیامت حل نخواهد شد. بیشتر بخوانید:

نماینده چابهار در مجلس: حضور مولوی عبدالحمید در حوزه امنیت می تواند برای کشور مثمرثمر باشد / هیچ جریان تجزیه طلبی بین مردم سیستان و بلوچستان جای ندارد کفایت مذاکرات در «بهارستان» با قطع میکروفون نماینده مجلس! / همه «صداهای مخالف» را هم این گونه می خواهید بشنوید؟


منبع:

1401/09/25
11:58:38
0.0 / 5
310
تگهای خبر: برنامه , رهبری , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱