لاریجانی در دیدار فرمانده بسیج مستضعفین:

رویكرد مردمی بسیج به اشتغال زایی هوشمندانه است

رویكرد مردمی بسیج به اشتغال زایی هوشمندانه است

به گزارش پارلمان ایران دات كام رئیس مجلس شورای اسلامی اقدامات بسیج در حوزه اشتغال زایی را مهم ارزیابی كرد و اظهار داشت: بدنه مردم و صنایع كوچك به ارتباط با سازمانی همچون بسیج نیاز دارند تا صدای آنها به مسئولان برسد.به گزارش پارلمان ایران دات كام به نقل از ایسنا سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی فرمانده سازمان بسیج مستضعفین و جانشینان او با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو كرد.

لاریجانی در این دیدار با اشاره به اینكه بسیج حركت هوشمندانه ای را در شرایط حساس كنونی دنبال می كند، اظهار داشت: رویكرد اجتماعی بسیج در ارتباط با بدنه مردم در شرایط فعلی به نحوی كه به تسهیل در امر اشتغال منجر می شود، كاری دقیق و درست است.

وی در ادامه با تاكید بر اینكه سازمانی قوی همچون بسیج باید متولی كار مردم باشد، عنوان كرد: صدای صنایع كوچك در كشور به جایی نمی رسد و نیازمند ارتباط با سازمانی همچون بسیج هستند تا فعالیتشان ادامه یابد.

رئیس مجلس شورای اسلامی درانتها اشاره كرد: رسیدگی به حوزه صنایع دستی برای صادرات بسیار مهم و موثر است و بسیج باید به تثبیت نام و شهرت تجاری محصولات داخلی و ارائه تسهیلات ارزان قیمت به كارآفرینان كمك نماید.

فرمانده بسیج مستضعفین: برنامه بسیج ایجاد 250 هزار شغل پایدار است

سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی فرمانده سازمان بسیج مستضعفین در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از عملكرد این سازمان اظهار داشت: ظرفیت بسیج در سراسر كشور بسیار متنوع است و در شرایط جدید فعال سازی ظرفیت های موجود به صورت صد در صد دنبال می شود.

فرمانده بسیج در ادامه با اشاره به اینكه ده ها هزار رده مقاومت در كشور، ظرفیت بسیار بالایی برای فعالیت ها به وجود آورده است، گفت: میلیون ها بسیجی در كسوت پزشك، استاد دانشگاه، حقوقدان، معلم، مهندس، دانشجو، دانش آموز و غیره در كشور فعالیت دارند.

وی اضافه كرد: راه اندازی پردیس شركت های دانش بنیان برای پشتیبانی از نخبگان بسیجی از كارهای سازمان بسیج است و 12 هزار گروه جهادی به صورت جغرافیامحور و 6 هزار گروه جهادی محله محور نیز در كشور فعالیت می نمایند علاوه بر آن سازمان بسیج توانسته است صندوق های تسهیلاتی با ماموریت اشتغال زایی را در سراسر كشور ایجاد كند كه تعداد آن تا آخر سال به 20 هزار صندوق می رسد.

فرمانده سازمان بسیج مستضعفین درانتها اشاره كرد: برنامه سال آینده بسیج در حال تدوین است و بنا داریم در سال آتی حدود 250 هزار شغل باثبات و پایدار در كشور ایجاد نماییم كه هدف اصلی این برنامه شهرهای كوچك، روستاها و حاشیه كلانشهرها است.

منبع:

1398/09/21
15:57:05
5.0 / 5
4604
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام