با احمدی نژاد مشورت نکرده ام که می آید یا نمی آید

با احمدی نژاد مشورت نکرده ام که می آید یا نمی آید

پارلمان ایران دات کام: به گزارش پارلمان ایران دات کام، یک نماینده مجلس دوزادهم اظهار داشت: خوشبختانه مجلس بموقع راه اندازی شد و این نشان داده است که کشور باید با نظم در یک سری امور حاکمیتی اداره شود.


به گزارش خبرگزاری پارلمان ایران دات کام، یک نماینده مجلس دوازدهم با تاکید بر این که باید جایگاه مجلس را در نظام حکمرانی تقویت نماییم، اظهار داشت: الآن مجلس در نظام حکمرانی افت پیدا کرده و تعبیری که از امام داریم در خصوص این که «مجلس در رأس امور است» را خیلی از مواقع نمی بینیم؛ و کار نهادهای موازی فراتر از وظایف قانونی آنها شده، پس تقویت جایگاه خود مجلس هم بسیار کلیدی است.
بخشی از گفتگوی سید شمس الدین حسینی را به نقل از جماران می خوانید:
اسامی بعضی از نمایندگان مجلس بعنوان کاندیدای احتمالی رئیس جمهوری مطرح می شود. به نظر شما از نظر قانونی و اخلاقی این درست است که با گذشت تنها یک هفته از افتتاح مجلس، فردی نمایندگی مردم را رها کند و به یک عرصه دیگری از خدمت برود؟
به نظرم مبنا را قانون بگذاریم. اگر مبنا را قانون بگذاریم، قانون منعی قائل نشده است. طبعا اگر منع قانونی و شرعی وجود نداشته باشد، ملاحظات است. اما باید در نظر گرفت اتفاقی که الآن افتاده غیر منتظره بوده؛ یعنی بنا به تقویم سیاسی کشور، انتخابات باید حدود یک سال بعد برگزار می شد و تبعا این سؤال شما از اساس منتفی بود. بنابراین به نظر من وقتی منع قانونی وجود ندارد و اتفاقی که افتاده هم غیر منتظره بوده، نباید چنین چیزی را مبنا قرار داد.
با توجه به این که رئیس مجلس عضو سه نفره اجرایی کشور است، برخی افراد این شبهه را مطرح کرده اند که نمی تواند در این انتخابات نامزد شود. نظر شما در این خصوص چیست؟
به این نکته توجه داشته باشید که رؤسای جمهور هم همیشه دور دوم کاندیدا می شوند. آیا آنها مسئولیت ندارند؟! اصلا شما سراغ دارید که رئیس جمهوری فقط یک دوره کاندیدا شده باشد؟! پس این ایراد را بر آن هم باید گرفت. بنابراین من فکر می کنم که اساسا از دو منظر باید به آن توجه کرد؛ یکی منظر قانونی می باشد که به نظر من منع قانونی وجود ندارد، مگر این که تفسیر نماییم. حتی این سؤال را می شود نوع دیگری هم بیان نمود. آیا هیچ کدام از این سه نفر نمی توانند؟
مثلا آقای مخبر می تواند؟
به نظرم منع قانونی وجود ندارد. ولی در عین حال ناگفته نماند که چه در دوره ای که رئیس جمهور می خواهد برای دومین بار شرکت نماید و چه در این شرایط، این شبهه باقی است. یعنی این شبهه را برای همه رؤسای جمهور که در دور دوم هم کاندیدا بوده اند، می توانیم مطرح نماییم.
گفته می شود که برخی حاشیه ها قدرت سیاسی آقای قالیباف را پایین آورده و گواه این ادعا اینست که ایشان در انتخابات مجلس دوازدهم نتوانست رای اول تهران را بیاورد و نفر چهارم شد. آیا این قضیه می تواند در کاندیداتوری ایشان در انتخابات رئیس جمهوری مؤثر باشد؟
این را باید از خودش بپرسید. به نظرم هر فردی یک ارزیابی و مشاورینی دارد و بر مبنای ارزیابی و مشاورین خودش تصمیم می گیرد و این سؤالی نیست که من بتوانم از طرف ایشان جواب بدهم.
به نظر شما، افراد دیگری که نام آنها مطرح می شود، همچون آقای احمدی نژاد در این حوزه حضور پیدا می کنند؟
نمی دانم؛ حقیقت امر اینست که فعلاً فهرست های مختلفی دارد منتشر می شود و تا جایی که من می دانم، حدودا همه این فهرست ها از سوی خود فعالان سیاسی مطرح می شود. من واقعا با هیچ کس مشورت نکرده ام که می آید یا نمی آید.
27215منبع:

1403/03/19
11:17:04
0.0 / 5
107
تگهای خبر: حكم , طرح , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳