اخبار رسانه ها؛

انتشار نخستین شماره دوره جدید فصلنامه مطالعات ایران شناسی

انتشار نخستین شماره دوره جدید فصلنامه مطالعات ایران شناسی

به گزارش پارلمان ایران دات کام، نخستین شماره دوره جدید فصلنامه مطالعات ایران شناسی توسط بنیاد ایران شناسی منتشر گردید.به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از مهر، بنیاد ایران شناسی بتازگی نخستین شماره دوره ی جدید فصلنامه علمی مطالعات ایران شناسی را منتشر نموده است.
انتشار فصلنامه مطالعات ایران شناسی از پاییز ۱۳۹۴ شروع شده بود که از این تاریخ تا تابستان ۱۴۰۰، ۲۱ شماره از نشریه، با هدف شناخت و معرفی تاریخ و فرهنگ غنی و فاخر جهانِ ایرانی، منتشر گردید. بگفته مسئولان بنیاد ایران شناسی تعدادی از استادان دانشگاه ها و متخصصین در عرصه های مختلف ایران شناسی، شامل فرهنگ و زبان های باستانی، باستان شناسی، تاریخ اسلام و ایران، هنر اسلامی و ایرانی، زبان و ادبیات فارسی و ارتباطات اجتماعی در این نشریه فعالیت می کردند و در دوره ی جدید نیز فعالیت دارند. محمد حسین رجبی دوانی (رئیس بنیاد ایران شناسی)، سیده راضیه یاسینی (معاون پژوهشی بنیاد ایران شناسی) محمود ترابی اقدم، زهره زرشناس، سیدمهدی موسوی کوهپر، ناصر صدقی، نسرین فقیه ملک مرزبان، خشایار قاضی زاده و عبدالله بیچرانلو در ترکیب هیئت تحریریه این نشریه حضور دارند.
این فصلنامه در دوره ی جدید فعالیت علمی خود با همکاری انجمن علمی ایران شناسی و باتوجه به رسالت، وظایف و ماموریت بنیاد ایران شناسی، با انتشار مقاله های علمی پژوهشگران در عرصه های مطالعات ایران شناسی در صدد است به تعمیق شناخت از تطورات فرهنگ، تاریخ، جغرافیا، ادبیات و هنر ایران، تبیین ابعاد مختلف هویت ملی و دینی ایرانیان و مستندنگاری تاریخی ادوار شکوفایی تمدن ایران بپردازد.
بنیاد ایران شناسی گفته باتوجه به شروع دوره ی جدید انتشار نشریه از استادان دانشگاه ها، پژوهشگران و دانشجویان مشتاق حوزه های مطالعات ایران شناسی، برای انتشار مقاله های علمی در موضوعات زیر دعوت به همکاری می کند:
مطالعه تاریخی، فرهنگی و تمدنی ایران، در دوره های: باستان، اسلامی و انقلاب اسلامی
تحقیق در حوزه پیشرفت فرهنگی، سیاسی و علمی ایران در دوره بعد از پیروزی انقلاب اسلامی
مطالعه جغرافیای سیاسی و طبیعی ایران
هنر ایران، با رویکرد ارتباط آن با مطالعات ایران شناختی
ادبیات ایران، با رویکرد ارتباط آن با مطالعات ایران شناختی
مطالعه وضعیت ایران شناسی در ایران و جهان معاصر
تحلیل انتقادی مطالعات ایران شناختی و تأثیر آن در ساخت هویت ایرانی- اسلامی
طبق اعلام بنیاد ایران شناسی، نویسندگان مقالات می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی: https: //is.iranology.ir مراجعه کنند.


منبع:

1403/03/22
15:37:51
0.0 / 5
65
تگهای خبر: قاضی , متخصص , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵