مصوبه كمیسیون حقوقی درباره دیه افراد در حوادث اخیر

مصوبه كمیسیون حقوقی درباره دیه افراد در حوادث اخیر

به گزارش پارلمان ایران دات كام سخنگوی كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی های جلسه امروز كمیسیون متبوع خود با اشاره به پیشنهادات نمایندگان درباب بودجه اختصاصی برای صندوق تامین خسارت های بدنی دادگستری اظهار داشت: مقرر شد كه دیه افراد در وقایع اخیر از این صندوق پرداخت گردد.


حسن نوروزی در گفت و گو با ایسنا، درباب جلسه امروز كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در جلسه امروز كمیسیون پیشنهادات نمایندگان درباب بودجه اختصاصی برای صندوق تامین خسارت های بدنی دادگستری مورد بحث و بررسی قرار گرفت. قرار شد از این صندوق به كلیه افرادی كه در محدوده و یا اطراف پادگان ها مجروح می شوند و به افرادی كه در وقایع اخیر گرفتار مشكلاتی شدند دیه پرداخت گردد.
وی افزود: همین طور در این نشست دو ماده از قانون مجازات اسلامی در بحث تعزیزات درباب كاهش مجازات مورد بحث قرار گرفت و ابهامات آن رفع شد. در ماده ۱۴ تاكید شد كه اگر جرائم مختلفی مانند چند سرقت صورت پذیرد یك مجازات در نظر خواهد بود. همین طور در ماده ۱۷ تاكید شد كه با اجرای سوژه كاهش مجازات ها خیلی از این مجازات ها كاهش پیدا كرده مثلا دو سال نقض شده و به یكسال كاهش پیدا خواهدنمود. همین طور تاكید شد اگر قاضی بخواهد اشد مجازات را اعمال نماید باید دلیل آنرا ذكر كند. اگر دلیلی ذكر نكند با مجازات درجه ۴ ماخذه خواهد شد.
منبع:

1398/10/02
20:29:25
5.0 / 5
4965
تگهای خبر: دادگستری , قاضی , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام