قنبری:

اصولگرایان با شانتاژ، تقصیر را بر گردن اصلاح طلبان می اندازند

اصولگرایان با شانتاژ، تقصیر را بر گردن اصلاح طلبان می اندازند

به گزارش پارلمان ایران دات كام ایسنا نوشت: یك عضو شورای مركزی حزب مردم سالاری با اشاره به اینكه اصلاح طلبان از مجلس هفتم تا دهم در اقلیت هستند، اظهار داشت: اصولگرایان در تلاش هستند تا اقلیت مجلس را مقصر مشكلات جلوه دهند.


داریوش قنبری بامداد امروز در هجدهمین كنگره حزب مردم سالاری با بیان این كه این كنگره را با شعار "مجلس در رأس امور، لازمه تثبیت جمهوریت نظام" آغاز می نماییم، اظهار نمود: اتفاقات مجلس هفتم تا به امروز این نهاد را از رأس امور انداخته است. امروز طیف اصولگرایی می خواهد جا بیاندازد كه مشكلات در مجلس دهم بر عهده اصلاح طلبان است. بنابر آنچه ایسنا نوشته است: این عضو شورای مركزی حزب مردم سالاری افزود: اكثریت از مجلس هفتم تا به امروز با اصولگرایان است. درست است كه ۳۰ نماینده تهران اصلاح طلبان هستند، اما در نظر داشته باشید كه مجلس ۲۹۰ نماینده دارد. اصولگرایان با شانتاژ می خواهند تقصیر را بر گردن اصلاح طلبانی بیندازند كه همواره در مجلس در اقلیت بوده اند. ایشان سپس چنین ابراز عقیده كرد: هدف حزب مردم سالاری این است كه مجلس باید با حاكمیت مردم باشد اما متاسفانه با روند بررسی صلاحیت ها در هیأت های اجرایی، اتفاقات طور دیگری رقم خورد و باید گفت هیأت های اجرایی نظارت استصوابی داشتند. لازمه ثبات جمهوری اسلامی یك انتخابات پر شور است و امیدوارم مسئولان به این فكر باشند. ساختارهای معیوب نظام نمی تواند توسعه و رفاه كشور را رقم بزند محمدرضا تابش در هجدهمین كنگره حزب مردم سالاری با اشاره به اینكه در یك پیچ نفس گیر تاریخی هستیم، اظهار داشت: تحریم ها موجودیت نظام را نشانه گرفته است و برخی سوءتدبیرها و عملكردهای ناصواب، ناكارآمدی را به اذهان متبادر می سازد. بنابر گزارش ایلنا، نماینده مردم اردكان با اشاره به اهمیت بی اعتمادی جامعه به مسئولان اشاره كرد: اصلاح طلبان از سال ها پیش این وضعیت را پیش بینی می كردند اما گوش شنوایی وجود نداشت. با این وجود باید با سرعت برای رفع ابهامات مردم تلاش نماییم.
وی افزود: تلقی حاكمیت چندگانه كشور را در عرصه داخلی و بین المللی گرفتار مشكل كرده است. ساختارهای معیوب نظام نمی تواند توسعه كشور و رفاه مردم را رقم بزند. فساد گسترده به خرمن اعتماد مردم آتش می زند. ركن مهم تحقق حكمرانی خوب یعنی قوانین كیفی در مجلس ملی و مردمی نیاز است. امیدوارم در آستانه انتخابات، مسئولان بتوانند اعتماد مردم را تا حدی بازسازی كرده و زمینه تشكیل مجلسی در راس امور را فراهم كنند؛ مجلسی كه نقطه اتكای مردم و بسترساز توسعه كشور باشد. ۲۱۷۲۱۵

1398/10/13
13:39:19
5.0 / 5
4965
تگهای خبر: حكم , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام