درخواست چهره اصلاح طلب برای روشن شدن جرم نمایندگان ردصلاحیت شده

درخواست چهره اصلاح طلب برای روشن شدن جرم نمایندگان ردصلاحیت شده

پارلمان ایران دات كام: ایسنا نوشت: آذر منصوری با انتشار توییتی خواهان روشن شدن جرم نمایندگان رد صلاحیت شده در محاكم قضایی شد.


متن این توییت به شرح زیر است: از نمایندگان فعلی مجلس ۹۰ نفر رد صلاحیت شدند كه تا خرداد ۹۹ همچنان نماینده خواهند بود. اگر خطایی از رد صلاحیت شدگان سر زده كه به سبب آن و طبق نظر شورای نگهبان صلاحیت لازم را برای كاندیداتوری مجدد ندارند، باید در محاكم قضایی اثبات و روشن شود. به خصوص مصادیق بند ۱ و ۲ و ۴ ماده ۲۸. رد صلاحیت نمایندگان فعلی پارادوكسی را در افكار عمومی به وجود آورده است قاسم میرزایی نیكو، با بیان این كه اغلب موارد مربوط به رد صلاحیت نمایندگان با استناد مربوط به عدم التزام به نظام و ولایت فقیه بوده، اظهار نمود: ما در قانون جامع انتخابات این پیش بینی را كردیم كه اگر كسی خودش می گوید به اسلام اعتقاد دارم و «أشهد أن لا إله إلا الله» می گوید یا اگر در نظام خدمت كرده و موردی از برخورد با او وجود نداشته و خودش می گوید ولی فقیه را قبول دارم كسی نمی تواند خلافش را بگوید. وی افزود: اگر تهمت اقتصادی به نمایندگان وجود دارد باید پاسخگو باشید. متاسفانه عده ای در حاشیه امنی قرار دارند و می توانند هر قضاوتی داشته باشند؛ می گویند میلیون ها سند دیده ایم و اعلام می كنند ۹۰ درصد علت رد صلاحیت ها مربوط به مسائل مالی است. چه طور با نمایندگان چنین برخوردی می شود؟ اگر قانون نقصی دارد باید آنرا اصلاح نماییم و اگر كسی كه اظهارنظر می كند خطا كرده حرف های وی باید اصلاح گردد. میرزایی نیكو افزود: وقتی نمایندگان وارد حوزه های انتخابیه شان می شوند با كسانی مواجه می شوند كه به آنها می گویند مسائل مالی و اخلاقی دارید معنایش چیست؟ سوء استفاده از پست و منصب دقیقا به چه معناست؟ چه كار سوئی رخ داده است؟ به نظر من این نوع اظهارنظر تشویش افكار عمومی و سلیقه ای عمل كردن است و باید به شكلی جمع و جور شود. این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این كه مصادیق عدم التزام به اسلام و نظام و دلیلهای رد صلاحیت ها باید مشخص شود، اظهار نمود: وقتی حدود ۱۰۰ نماینده مجلس شورای اسلامی رد صلاحیت شدند این پارادوكسی را ایجاد می كند؛ اینها به چه عنوانی به مجلس می آیند؟ اگر رای مردم پشت آنهاست رد صلاحیت شان چه معنایی دارد و اگر رد صلاحیت شان درست است حضور آنها در مجلس شورای اسلامی چه توجیهی دارد؟
درخواست جلسه احزاب با قائم مقام شورای نگهبان همین طور بنابر گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نمایندگان احزاب ملی و استانی در كمیسیون ماده ۱۰ قانون چگونگی فعالیت احزاب و تشكل های سیاسی طی نامه ای به عباسعلی كدخدایی قائم مقام شورای نگهبان درخواست جلسه ای با حضور احزاب و تشكل ها جهت بررسی و شفاف سازی در مورد رد صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس با كدخدایی را مطرح نمودند.

متن نامه قدرتعلی حشمتیان و محمد علی تبرائی به شرح ذیل است:

بسمه تعالی جناب آقای دكتر كدخدایی

قائم مقام محترم شورای نگهبان موضوع:

تقاضای نشست مشترك احزاب و تشكل های سیاسی قانونی كشور و اعضای خانه احزاب ایران احتراما برابر گزارشات رسیده از سراسر كشور، ردصلاحیت ها در هیات مركزی نظارت شورای محترم نگهبان، از فعالین سیاسی و اجتمایی از جریانات سیاسی شامل مستقل و اصلاح طلب و اصولگرای كشور گسترده می باشد، پس اعتراضات بسیار زیادی از دبیران كل احزاب مستقل و اعتدالگرا و اصلاح طلبان و اصولگرایان در سطح كشور به گوش می رسد و با وجود اینكه اینجابان خود كاندیدای مجلس شورای اسلامی نیستم (حشمتیان)، ولی به عنوان نمایندگان احزاب كشور در كمیسیون ماده ده احزاب، بایستی مدافع حقوق احزاب باشیم. پس در همین راستا خواهشمند است وقتی را مشخص فرمایید تا نشستی را بصورت مشترك بین نمایندگان فراكسیون های سیاسی كشور در خانه احزاب ایران با آن جناب داشته باشیم و از چگونگی گستردگی ردصلاحیت ایران آگاه و در نتیجه برای حضور پرشور مردم عزیزمان در انتخابات پیش رو همچون گذشته كوشا باشیم. با احترام مجدد. ۱- قدرتعلی حشمتیان نماینده احزاب ملی. ۲- محمد علی تبرائی نماینده حزب استانی در كمیسیون ماده ۱۰، احزاب. دوشنبه ۲۳ دی ماه ۱۳۹۸ ۲۱۷۲۱۵


منبع:

1398/10/25
20:13:26
5.0 / 5
4672
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳