لاریجانی:

ملت ایران از كسی دستور نمی گیرند و روی پای خود ایستاده

ملت ایران از كسی دستور نمی گیرند و روی پای خود ایستاده

به گزارش پارلمان ایران دات كام ایسنا نوشت: رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همه وزارتخانه ها باید همت كنند و سازندگی و رفع نیازهای مردم را در اولویت كار خود قرار دهند.


علی لاریجانی، امروز سه شنبه (۱۵ بهمن) در آیین افتتاح طرح آبرسانی غدیر در شادگان، ضمن تبریك فرا رسیدن دهه فجر، اظهار داشت: دهه فجر، دهه بسیار مهمی در تاریخ ایران است. انقلاب اسلامی در سال ۵۷، با عنایت الهی، رهبری امام و همت مردم ایران در این ایام به پیروزی رسید. شیرینی این ایام هم به خاطر كار بزرگی است كه ملت انجام داد. مردم ایران، آرمان ها و اهدافی داشتند كه در این ۴۰ سال به بعضی از این آرمان ها دست پیدا كردند و برخی هم در این راه، راه طی نشده دارند. اقدامات امروز، آبادانی كشور هستند كه یكی از اهداف اصلی انقلاب است. وی ادامه داد: همه وزارتخانه ها باید همت كنند و سازندگی و رفع نیازهای مردم را در اولویت كار خود قرار دهند. از وزارت نیرو كه پروژه آبرسانی شادگان را پیگیری كرد، تشكر می كنم. رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در وزارت نیرو، ابتكاراتی صورت گرفته كه با تدبیر، از منابع به درستی استفاده می شوند. بعنوان مثال وزارت نیرو پارسال به جای ساخت نیروگاه و سد برای تولید برق، با مردم گفتگو كرد كه در برق صرفه جویی كنند و وزارت توانست ۳۲۳ هزار مگاوات برق صرفه جویی كند. لاریجانی با بیان این كه خوزستان، استان بسیار مهمی است و باید این سرمایه گذاری ها در آن صورت گیرد، خاطرنشان كرد: وزارت نفت هم سهم زیادی در خوزستان دارد و این نشان دهنده حسی است كه در اصل انقلاب بود و بر مبنای آن، آبادانی كشور به دست فرزندان كشور انجام می شود. وی ادامه داد: بهداشت، درمان، آموزش، گاز و برق رسانی بسیار مهم هستند. در زمان شاه تنها چند شهر آباد داشتیم و بقیه رها شده بودند و امكانات رفاهی نداشتند. اما حالا امكانات آموزشی، بهداشتی و درمانی به روستاها رسیده است. برخی خدمات انجام شده است ولی در فضای غبارآلودی كه از بیرون به داخل سرایت می كند، سبب دیده نشدن این خدمات می شود. همه در حال تلاش هستند تا فضای سازندگی و آبادانی در كشور به وجود بیاید.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این كه یكی از مسائل بسیار مهمی كه امام دنبال می كرد، آبادانی كشور بود، اظهار داشت: امام با جهاد سازندگی كار نمادین كردند تا جوانان به روستاها بروند و آنها را آباد كنند. سازندگی كشور به دست فرزندان ایران، یكی از اهداف بزرگ انقلاب است كه باید ادامه پیدا كند. وی تصریح كرد: وجه مهم دیگر در انقلاب، استقلال سیاسی در كشور است. سال های سال است كه ایران روی پای خود ایستاده و در منطقه نقش آفرین شده است كه كار بزرگ و عزتی برای ایران است. زمانی در كشور با همین امكانات مادی، شاه دستور خویش را از سفیر انگلیس و آمریكا می گرفت و حتی در بخش نظامی هم دستور می گرفت. حكومت، دیكتاتور نسبت به داخل اما دستورگیر نسبت به خارج بود. حالا آن شرایط تبدیل به شرایط عزتمند فعلی شده است. ملت ایران از كسی دستور نمی گیرند و روی پای خود ایستاده است. در هر صورت یكی از اهداف بزرگ انقلاب، استقلال سیاسی است كه واقعا خوب انجام شد و نظام هم در تحقق این هدف خوب كار كرد و نقش ایران در منطقه، نقش ارزشمندی است. لاریجانی اضافه كرد: در مسائل اقتصادی هم بخشی از راه طی شده و قسمتی دیگر هنوز طی نشده است؛ درست است كه در تحریم هستیم اما اگر دست به دست هم دهیم و به سرمایه ها دقت كنیم، برابر ستم آمریكا موفق خواهیم شد. همینطور باتوجه به این كه در فروش نفت مشكل داریم، ورود سرمایه به كشور سخت تر شده است. رئیس مجلس در انتها اظهار داشت: در زمانی بیشتر بخش های كشور نیازهای خویش را از خارج تأمین می كردند اما الان مجبور شدند كه نیاز خویش را از داخل تأمین كنند. خیلی از شركت ها در این بخش فعال شده اند كه این مهم، پرارزش است. باید استقامت كرد كه این هم ملزوماتی دارد و بخشی از آن، بودن باهم است و این كه منیت نداشته باشیم. اگر بخواهیم انقلاب پایدار داشته باشیم، باید الفت بیشتری در داخل داشته باشیم. دومین راه آن هم استقامت است. اگر امروز استقامت نماییم، در آینده بهره های زیادی از آن می بریم. ۲۱۷۲۱۵

1398/11/16
13:49:32
5.0 / 5
4750
تگهای خبر: خدمات , رهبری , طرح , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام