كاندیداها و هوادارانشان اخلاق انتخاباتی را رعایت نمایند

كاندیداها و هوادارانشان اخلاق انتخاباتی را رعایت نمایند

به گزارش پارلمان ایران دات كام ایسنا/سیستان و بلوچستان فرماندار دلگان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: كاندیداها و هوادارانشان در موعد تبلیغات و رقابت انتخاباتی باید با اخلاق به پیش بروند و از تخریب همدیگر اجتناب كنند.


مجتبی شجاعی در گفت و گو با ایسنا بیان نمود: انتخابات مظهر تجلی حضور مردم در نظام اسلامی و بستری است كه در آن رقابت سیاسی با هدف خدمت به مردم و در قالب قانون و در پرتو اخلاق اسلامی معنا و مشروعیت می یابد.

وی افزود: توجه به اینكه نامزدهای انتخاباتی بازیگر اصلی عرصه انتخابات هستند در این میان، پرهیز از بداخلاقی، تخریب و هتك حرمت جریانات، اقوام و مذاهب و كاندیداهای نمایندگی مجلس، از جریانات و سلایق مختلف می تواند سلامتی كامل انتخابات را به دنبال داشته باشد.

فرماندار دلگان تصریح كرد: با عنایت به شروع فعالیتهای تبلیغی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی، انتظار می رود نامزدها و هوادارانشان در فعالیتهای تبلیغی خودشان، به مفاد قانون انتخابات به خصوص فصل ششم این قانون كه شامل ماده ۵۶ الی ۶۵ هست و مختص تبلیغات انتخاباتی است توجه داشته باشند.

شجاعی خاطرنشان كرد: اساسا فعالیتهای تبلیغی نامزدها در هیئت اجرایی و هیات های نظارت و بازرسی مورد رصد قرار می گیرد و اگر خدای ناكرده تخلف صورت گیرد، برابر قوانین و مقررات اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

رئیس هیئت اجرایی انتخابات در شهرستان دلگان اظهار داشت: امیدوار هستیم كه با رعایت اخلاق مداری و قانونمداری از جانب نامزدهای انتخاباتی، مجریان، ناظران و همه افرادی كه به شكلی دست اندركار انتخابات هستند، بتوانیم انتخابات پرشور و پرنشاطی در دوم اسفندماه داشته باشیم.

شجاعی اظهار داشت: نامزدها در تبلیغات خود مطلقا خدمات نظام و مسایل امنیتی و دفاعی كشور و مسایل قومیتی، اعتقادی و دینی استان و كشور را زیر سوال نبرند و از دادن وعده های ناممكن پرهیز نمایند.

فرماندار دلگان اظهار نمود: رهبر معظم انقلاب در همین زمینه فرمودند: «آنچه در انتخابات لازم است، رقابت سالم است؛ رقابت بدون تهمت زنی و بدگوئی به یكدیگر است.» ازاین رو همه نامزدها باید با رقابت سالم، مراقب ایجاد فضای خصومت و تهمت زنی باشند و اجازه سوءاستفاده به فرصت طلبان را ندهند.
شجاعی اضافه كرد: انتخابات های مهمی را در پیش رو داریم و از مدت ها قبل دشمنان با برنامه ریزی به دنبال عدم حضور گسترده مردم در این حوزه ی مهم هستند.1398/11/26
15:29:12
5.0 / 5
4674
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴