رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران:

پروژه خودقرنطینگی از سوی مردم باید جدی گرفته شود

پروژه خودقرنطینگی از سوی مردم باید جدی گرفته شود

به گزارش پارلمان ایران دات كام رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران با اشاره به وضعیت قرمز این استان بر لزوم تأسیس بیمارستان صحرایی، تخصیص اعتبارات ویژه مالی، اعزام پرستار، غربالگری جدی تری ورودی شهرها و همكاری بیشتر مردم تاكید كرد.


علی محمد شاعری در گفتگو با ایسنا در مورد آخرین وضعیت شیوع كرونا در استان مازندران اظهار داشت: تلفات استان مازندران كنترل نشده است، بیماران به وفور به بیمارستان ها رجوع می كنند. همینطور امكانات بهداشتی و درمانی و همینطور كالاهای ضدعفونی كننده به اندازه كافی وجود ندارد و دارو هم كم است.
رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران اظهار داشت: برخی از پرستاران ما گرفتار این بیماری شده و الان از چرخه خدمت خارج می باشند، ما نیازمند آموزش و جذب پرستاران جدید هستیم یا اینكه می توانیم از شهرهای دیگر پرستار اعزامی داشته باشیم.
این عضو كمیسیون كشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در مورد همكاری مردم در مبارزه با ویروس كرونا اظهار داشت: مردم باید مشاركت بیشتری داشته باشند. تك تك مردم باید اصول بهداشتی و مصوبات ستاد مبارزه با ویروس كرونا را رعایت نمایند. بعضی هنوز بیماری را جدی نگرفته اند. به نظر می آید كه باید همكاری و مشاركت جدی تری از جانب مردم صورت گیرد.
شاعری در مورد كنترل ورودی شهرها استان مازندران اظهار داشت: غربالگری در ورودی های شهرهای مازندران چندان جدی گرفته نمی گردد. كسانی كه مشكوك به كرونا هستند تحت هیچ شرایطی نباید وارد استان مازندران شوند. بارها گفته ام و الان تاكید می كنم كه مازندران باید قرنطینه كامل شود. مازندران وضعیتی بحرانی دارد و با عنایت به این كه استانی مسافرپذیر است اگر قرنطینه نشود، سلامت شهروندان به خطر می افتد.
نماینده مردم بهشهر و نكا در مجلس در مورد لزوم همكاری مردم اظهار داشت: مردم باید در منزل بمانند و دید و بازدید و مسافرت را ممنوع كنند. پروژه خودقرنطینگی از سوی مردم با رعایت اصول بهداشتی باید جدی گرفته شود.
وی در مورد لزوم ضدعفونی معابر و خیابان های اصلی اظهار داشت: ارتش، سپاه و نیروهای بسیجی باید به شكل جدی تری اماكن عمومی و خیابان های اصلی را ضدعفونی كنند تا شاید زنجیره شیوع بیماری كمتر شود.
شاعری اضافه كرد: ایام عید فرصتی برای كنترل شیوع بیماری است. دولت باید امكانات بهداشتی و درمانی مورد نیاز برای مبارزه با كروناویروس را تأمین كند. برای مازندران كه اوضاعی بحرانی دارد باید اعتبارات ویژه ای در نظر گرفته شود تا ملزومات پزشكی و درمانی مورد نیاز خریداری شود.
نماینده مردم بهشهر و نكا در مجلس با اشاره به اینكه «سابقا به لزوم تأسیس بیمارستان صحرایی تاكید كرده ام» اظهار داشت: در سه نقطه یعنی شرق، مركز و غرب مازندران باید بیمارستان صحرایی تأسیس شود.
شاعری در مورد وضعیت كلی استان مازندران اظهار داشت: هنوز در مرحله پیك به سر می بریم. حداقل می توانم بگویم استان مازندران از پیك بیماری عبور نكرده چونكه آمار تلفات سیر صعودی دارد. بنده معتقدم تا زمانی كه حتی یك نفر آلوده به این ویروس باشد، نباید اعلام وضعیت عادی شود. وضعیت مازندران قرمز است. مسؤلان باید در حال آماده باش به سر ببرند و مردم همكاری بیشتری بكنند.1398/12/28
21:33:53
5.0 / 5
3897
تگهای خبر: دولت , مجلس , مصوبات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵