جزییات جلسه مجازی امروز مجلس

تابش: جلسه علنی مجلس ظرف ده روز آینده

تابش: جلسه علنی مجلس ظرف ده روز آینده

پارلمان ایران دات كام: نماینده مردم اردكان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت كه طبق گفته رئیس مجلس اولین نشست علنی مجلس امسال ظرف ده روز آینده با فاصله گذاری مناسب و در محل صحن مجلس برگزار می شود.


محمدرضا تابش در گفتگو با ایسنا با اشاره به برگزاری سومین جلسه مجازی مجلس اظهار نمود: در جلسه امروز مجلس كه به صورت مجازی با حضور حدود ۱۳۰ نماینده برگزار شد، رئیس مجلس با عنایت به توافق قبلی كه مقرر شده بود جلسه علنی مجلس امروز برگزار گردد و گزارش وزیر محترم بهداشت و درمان در مورد مقابله با كرونا استماع شود، علت عدم برگزاری جلسه علنی را نامه ستاد ملی مقابله با كرونا در خصوص تاخیر برگزاری دوهفته ای جلسات علنی مجلس دانست و ابراز امیدواری كرد اولین نشست علنی مجلس امسال ظرف ده روز آینده با فاصله گذاری مناسب و در محل صحن و استفاده از جایگاه تماشاچیان برگزار گردد.
وی ادامه داد: در این نشست نمایندگان به طرح دیدگاه ها و نظرات خویش پرداختند همچون در مورد مغایرت قانونی برگزاری جلسات به صورت مجازی، پیشنهاد فراخوان پویش خیرین برای پشتیبانی از صدمه دیدگان بیماری كرونا، پیش پرداخت چندماهه یارانه به مردم، تعمیم مرخصی زندانیان به متهمینی كه در زندان هستند و هنوز حكم محكومیت نگرفته اند، ضرورت حضور پررنگ تر مجلس در مبحث كرونا، اعمال مقررات و محدودیت ها در استان ها متناسب با سیر پیشرفت بیماری، انتقاد به رد قبول كمك های بین المللی با عنایت به كمبود تجهیزات پزشكی و تقلیل منابع مالی متاثر از تحریم ها و تاثیرات بیماری كرونا، عرضه راهكار تأمین منابع لازم توسط افراد و گروه هایی كه با اظهارات خویش سطح مطالبات را می افزایند.
نماینده مردم اردكان در مجلس افزود: در این نشست آقای لاریجانی رئیس مجلس اظهار داشت كه در ستاد ملی تمهیداتی برای جبران خسارات صدمه دیدگان از كرونا اندیشیده شده همچون اعطای وام ارزان قیمت برای واحدهای خرد. البته به درهم تنیدگی و پیچیدگی موضوعات باید توجه داشت و با عنایت به كمبود منابع تصمیمات سنجیده و قابل اجرا اتخاذ نمود. تردیدی نیست كه باید برای صدمه دیدگان از كرونا تمهیداتی اندیشید و كمیته اقتصادی به موازات كمیته بهداشتی در ستاد ملی مقابله با كرونا تشكیل شده است كه این موضوعات را پی می گیرد.
تابش همینطور اظهار داشت: رئیس كمیسیون ویژه پشتیبانی از تولید ملی هم در این نشست اعلام نمود كه این كمیسیون چندین جلسه برای چگونگی مهار تبعات سوء این بیماری در فضای مجازی داشته و لازم است نهادها و بنیادهایی از قبیل ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد مستضعفان در جبران خسارت ها به كمك دولت بشتابند. همینطور در مورد پیگیری چگونگی تحقق شعار سال، جهش تولید اظهار داشت كه بررسی هایی در بخش های مختلف اقتصادی انجام پذیرفته كه عموما مبتنی به افزایش رشد اقتصادی می باشد كه گزارش آن تا هفته آینده تقدیم مجلس خواهد شد و اگر نیازی به قانون گذاری بود، طرح آن تهیه خواهد شد.
به قول این نماینده مجلس، در انتها جلسه مجازی مجلس اسامی غایبین در جلسه قرائت شد.
نایب رئیس فراكسیون امید مجلس با اشاره به مواد ۱، ۸۲، ۱۱۸ و ۱۱۹ آئین نامه داخلی مجلس ابراز عقیده كرد: برگزاری جلسات مجلس در فضای مجازی محمل قانونی ندارد و لزوم دارد هرچه سریعتر جلسه علنی درمحل فعلی مجلس با فاصله گذاری مناسب انجام و به اصلاح آئین نامه مبادرت شود تا بتوانیم در مواقع اضطراری جلسات را درمحل دیگر و یا در فضای مجازی و با رآی گیری به روشی كه در قانون پیشبینی می شود، انجام دهیم.
وی ادامه داد: انتظار مردم از مجلس كه ركن ركین قانونگذاری است عمل به قانون است. متاسفانه مدتهاست قانون و قانونگرایی در اتخاذ تصمیمات به حاشیه رانده شده و مجلس در ذیل امور قرار گرفته است. در راس امور قرارگرفتن مجلس منوط به ترویج قانون و قانونگرایی در كشور و رفتار و اظهار نظر سنجیده نمایندگان است تا خانه مردم اعتبار خود را بازیابد و درهمه حوادث و رویدادها مورد اتكای مردم باشد.1399/01/10
23:16:54
5.0 / 5
3594
تگهای خبر: حكم , دولت , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴