شاعری:

دولت باید برای مقابله با سیل اصل پیشگیری را مقدم بداند

دولت باید برای مقابله با سیل اصل پیشگیری را مقدم بداند

به گزارش پارلمان ایران دات كام رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران چاره اساسی پیش گیری از سیل را «حفظ جنگل» عنوان نمود و اظهار داشت: دولت باید اصل پیش گیری را مقدم بر مقابله قلمداد كند. ما كشوری هستیم كه در مدیریت پیش گیری ضعیف هستیم.


علی محمد شاعری در گفت و گو با ایسنا درمورد وضعیت بازندگی و سیلاب ها در استان مازندران اظهار داشت: وضعیت بارندگی های استان مازندران پراكنده است و فعلا شرایط آگهی و اضطرار پیش نیامده است. مدیریت بحران استان با این وجود آماده پیشگیری و مقابله با سیل است.
رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران چاره اساسی پیش گیری از سیل را «حفظ جنگل» عنوان نمود و اظهار داشت: برای حفظ جنگل برنامه هایی ترتیب داده شده است. دومین چاره مهندسی رودخانه هاست كه در این مورد اقدام جدی صورت نگرفته است. توسعه كارهای آب خیزداری در پیش گیری از سیل بسیار مهم می باشد. مجلس برای این مهم ۱۵۰ میلیون یورو در سال قبل پیش بینی نمود. كارهای آب خیزداری باید با اولویت سرشاخه های تخریب شده، آغاز شود تا در نهایت اقدامات اساسی برای نفوذ آب در خاك صورت بگیرد.
این عضو كمیسیون كشاورزی، آب و منابع طبیعی و محیط زیست مجلس با تاكید بر لزوم جلوگیری از «تجاوز به حریم رودخانه ها» اظهار داشت: این تجاوز باید به كلی برچیده شود. دراین زمینه ستاد مدیریت بحران باید تصمیمات جدی بگیرد. بناها باید استاندارد شود. این ابنیه، برمبنای سیلاب های دوره ای بنا نشده اند. باید متناسب به ظرفیت هجوم آب در شرایط سیل تغییر كنند. این اقدامات باید صورت گیرد تا استان مازندران در مقابل سیل مقاوم باشد.
او در آخر با اعلان اینكه «امیدوارم دولت موضوع سیل را جدی بگیرد» اظهار داشت: دولت باید اصل پیش گیری را مقدم بر مقابله قلمداد كند. ما كشوری هستیم كه در مدیریت پیش گیری ضعیف هستیم. توجه دنیا به رویكرد پیش گیرانه است چونكه هزینه این مدیریت كمتر و بهره وری بالاتری نیز به دنبال خواهد داشت.
منبع:

1399/01/11
22:13:16
5.0 / 5
3511
تگهای خبر: دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام