طباطبایی نژاد :

تحریم ها عامل ایجاد بن بست در مبارزه با كرونا نمی گردد

تحریم ها عامل ایجاد بن بست در مبارزه با كرونا نمی گردد

به گزارش پارلمان ایران دات كام عضو كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تحریم ها هیچ وقت باعث ایجاد بن بست در مبارزه با ویروس كرونا نشده است.حجت الاسلام سید صادق طباطبایی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینكه كرونا، ویروس ناشناخته است و داروی خاصی ندارد ازاین رو تحریم ها در مبارزه كشور با این ویروس تاثیر چندانی نداشته است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی امكانات لازم برای مقابله با بیماری كرونا را داراست و می تواند امكانات مورد نیاز را تولید نماید، به همین جهت برخی اظهارات در خصوص اینكه «كشور در مقابله با ویروس كرونا به علت تحریم ها فلج شده»، كاملاً اشتباه است.
وی اضافه كرد: تحریم ها از نظر اقتصادی و معیشتی فشار زیادی به كشور وارد كرده اما این تحریم ها هیچ وقت فلج كننده نبوده و كشور را به بن بست نكشانده است.
عضو كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاكید بر اینكه كرونا به تحریم ها گره نخورده است، خاطرنشان كرد: در مقابله با بیماری كرونا به واسطه تحریم ها، مشكل شدیدی نداریم اما تحریم ها در معیشت مردم و اقتصاد كشور تأثیرگذار بوده است.
طباطبایی نژاد با انتقاد از بزرگنمایی تحریم ها، اظهار داشت: گاهی دولت در بعضی موارد برای دستیابی به اهداف خود بزرگنمایی می كرد. به صورت مثال در مورد FATF و مشكلات ناشی از عدم تصویب این لوایح، بزرگنمایی هایی انجام شد.

1399/01/23
13:59:51
5.0 / 5
3341
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام