تابش خبر داد

بررسی منابع اختصاص یافته برای مهار كرونا در كمیسیون برنامه و بودجه

بررسی منابع اختصاص یافته برای مهار كرونا در كمیسیون برنامه و بودجه

به گزارش پارلمان ایران دات كام یك عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس از بررسی منابع اختصاص یافته برای مهار بیماری كرونا و چگونگی هزینه كرد یك میلیارد یوروی اختصاص یافته از محل صندوق توسعه برای مقابله با این بیماری در جلسه این كمیسیون اطلاع داد.


محمدرضا تابش در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: در جلسه امروز كمیسیون برنامه و بودجه كه مبحث چگونگی صرف یك میلیارد یوروی اختصاصی از محل صندوق توسعه ملی برای مقابله با كرونا، عنوان شد، نمایندگان نظرات و پیشنهادات خویش را نسبت به این امر و به صورت كلی برداشت های از صندوق توسعه ملی بیان نمودند.

تابش اضافه كرد: همینطور در این نشست معاونین سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت و درمان به تشریح اختصاص منابع برای مهار بیماری كرونا پرداختند.

وی با اظهار تاسف از كنار گذاشته شدن خواسته یا ناخواسته مجلس از تصمیم گیری های مهم، روند تصویب بودجه سالجاری را غیرقانونی دانست و اظهار داشت: این نحوه عملكرد كه نمایندگان مردم بعنوان چشم بینای ملت در تصمیم گیری های اساسی حضور نداشته باشند و نتوانند وظایف قانونی خویش را در اجرای قوانین و صرف هزینه های ارزی و ریالی به انجام رسانند، عاقبت خوبی نخواهد داشت.

نماینده مردم اردكان در مجلس تصمیم گیری های ستاد هماهنگی اقتصادی سران سه قوه در بعضی مواقع اضطراری را ضروری دانست و در عین حال اضافه كرد: اقتضای عقلانیت و تدبیر قرار گرفتن امور (غیرضروری) در مجاری قانونی می باشد تا هم نظارت ها بر امور، جاری شود و هم اعتماد مردم حفظ شود.

تابش تصریح كرد: صرف سرمایه عظیم معنوی، قانونی و مردمی مقام معظم رهبری در اموری كه می توان با حسن تدبیر و استفاده از مكانیزم های قانونی برای آنها راهكارهایی پیدا كرد جای تاسف دارد و به شكلی جفای به رهبری است كه اتكای به قانون همیشه مورد سفارش ایشان بوده است.

وی افزود: امیدوارم منابع ارزی آزاد شده در لوگزامبرگ، وام احتمالی صندوق بین المللی پول و آزادشدن احیانی منابع ارزی توقیف شده ما در كشورهای ژاپن و كره و... با عقلانیت و در سایه قانون صرف مقابله با كرونا، تقویت معیشت و اقتصاد خانوارها خصوصا گروه های كم درآمد كه وضعیت بسیار شكننده ای پیداكرده اند، همینطور جبران كسری بودجه وسیع و رونق تولید شود.




1399/01/26
19:51:46
5.0 / 5
3295
تگهای خبر: تصویب , رهبری , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱