یك عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

مردم مطمئن باشند با اهدای خون كرونا نمی گیرند

مردم مطمئن باشند با اهدای خون كرونا نمی گیرند

پارلمان ایران دات كام: یك عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با درخواست از مردم برای اهدای خون اظهار داشت: خیال مردم راحت باشد كه با اهدای خون كرونا نمی گیرند؛ چون در مراكز مربوطه پروتكل های بهداشتی به دقت رعایت می شود.


بشیر خالقی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: مردم همیشه در اهدای خون همراهی لازم را داشته اند اما پس از شیوع ویروس كرونا این مساله تحت تاثیر قرار گرفت؛ پس لازم است سازمان انتقال خون بوسیله رسانه ها به خصوص صدا و سیما در این زمینه اطلاع رسانی كرده و به مردم این اطمینان را بدهد كه در مراكز مربوطه پروتكل های بهداشتی رعایت می شوند.
وی ادامه داد: اساسا در شرایط فعلی اهدای خون لازم است و انتظار ما از مردم همراهی چون گذشته می باشد البته كه باید سازمان انتقال خون بوسیله رسانه ها این اطمینان را به مردم بدهد كه با اهدای خون كرونا نمی گیرند چون اساسا كرونا ربطی به اهدای خون ندارد.
این عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی توضیح داد: اگر فاصله گذاری مناسب در مراكز انتقال خون رعایت شود اساسا كسی كرونا نخواهد گرفت؛ كما این كه در این مراكز هم پرستاران حاضر با ماسك و دستكش و رعایت پروتكل های بهداشتی از مردم خون می گیرند اساسا كسی كه كرونا دارد در آن مركز پذیرش نمی شود؛ پس مردم از این بابت نگرانی نداشته باشند و همچون گذشته برای اهدای خون همراهی كند.
منبع:

1399/01/30
16:32:33
5.0 / 5
3227
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام