جعلی بودن مدرك تحصیلی چند نماینده دیگر مجلس یازدهم صحت دارد؟

جعلی بودن مدرك تحصیلی چند نماینده دیگر مجلس یازدهم صحت دارد؟

به گزارش پارلمان ایران دات كام مهر نوشت: سخنگوی شورای نگهبان درباره طرح دو فوریتی مجلس شورای اسلامی در اصلاح قانون انتخابات، اظهار داشت: بخش عمده ای از جلسه امروز شورای نگهبان صرف رسیدگی به همین مصوبه شد، مصوبه از جهات مختلف دارای ابهامات مختلف و ایرادات مختلف شرعی و قانونی اساسی است.


عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفتگو با خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه برخی مدعی هستند که تعداد دیگری از منتخبان مجلس یازدهم دارای مدرک تحصیلی جعلی هستند، پاسخ شما به این ادعاها چیست؟ اظهار داشت: طبیعتا اگر هر مرجعی که در صلاحیتش باشد می توانند طبق اختیاراتش اقدام نماید، اما آنچه برای ما گزارش شده بود فقط درباره مدرک تحصیلی منتخب تفرش بود که غیر از این، گزارش رسمی و مستندی برای ما ارسال نشده است. وی در پاسخ به سوال دیگری درباره طرح دو فوریتی مجلس شورای اسلامی در اصلاح قانون انتخابات و نقش این طرح در تضعیف نقش نظارتی شورای نگهبان، اظهار داشت: بخش عمده ای از جلسه امروز شورای نگهبان صرف رسیدگی به همین مصوبه شد، مصوبه از جهات مختلف دارای ابهامات گوناگون و ایرادات گوناگون شرعی و قانونی اساسی است که ان شاء الله در ظرف زمان قانونی خودمان به مجلس اعلام نظر خواهیم کرد. سخنگوی شورای نگهبان راجع به سه اساسنامه مربوط به فدراسیون های ورزشی که از طرف دولت به شورای نگهبان ارسال شده است، اظهار داشت: یکی از مصوبات در ارتباط با کمیته ملی المپیک بود که بررسی های شورا انجام شده و ایراداتی داشته است که این ایرادات برای هیئت وزیران ارسال خواهد شد، دو اساسنامه ی دیگر نیز در دستور بررسی است که ظرف هفته آینده اعلام نظر می شود.
کدخدایی در پاسخ به این پرسش که پیش تر نظر شخصی خودرا راجع به طرح دوفوریتی اخیر که پس از تعطیلات کرونایی ناگهان مجلس آنرا مطرح کرده است، اظهار داشت: نمایندگان محترم اختیار دارند و می توانند هر مصوبه ای را وضع بکنند و شورای نگهبان هم بر طبق اختیاراتش اعلام نظر می کند؛ اما آنچه که قبلاً بیان کردم فقط بحث مصلحت اندیشانه ای از وضعیت کشور و مجلس بود. 2727

1399/02/20
03:33:30
5.0 / 5
2995
تگهای خبر: دولت , طرح , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵