پوربافرانی:

شركت های خودروسازی در نحوه فروش و سیستم تحویل تجدید نظر كنند

شركت های خودروسازی در نحوه فروش و سیستم تحویل تجدید نظر كنند

به گزارش پارلمان ایران دات كام اصفهان نماینده مردم نائین و خور و بیابانك در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شركت های خودروسازی در نحوه فروش و سیستم تحویل باید تجدید نظر كنند. اگر این شركت ها درست به تعهدات زمانبندی خود عمل می كردند شاید امروز بازار خودرو گرفتار آشفتگی نمی شد.عباسعلی پوربافرانی در گفت و گو با ایسنا درباب نابسامانی در بازار خودرو، اظهار نمود: در این نابسامانی سه عامل تأثیرگذار است. مانند خیلی از بازارها که دلال ها و واسطه ها در آن نقش دارند در صنعت خودرو هم همین عامل در نابسامانی به وجود آمده تأثیرگذار است. دومین عامل این مشکل نحوه نادرست فروش خودرو است. شرکت های خودروسازی در نحوه فروش خود مقداری تخلف داشتند و به خیلی از تعهدات خود به مردم عمل نکردند و در نتیجه مشتریان بی اعتماد شده اند.

وی اضافه کرد: بدین سبب شرکت های خودروسازی در نحوه فروش و سیستم تحویل باید تجدید نظر کنند. اگر این شرکت ها درست به تعهدات زمان بندی خود عمل می کردند شاید امروز بازار خودرو گرفتار آشفتگی نمی شد.

نماینده مردم نائین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: سومین عامل این نابسامانی ها در بازار خودرو بعضی از سیاست هایی است که در این عرصه مانند کیفیت قطعات، تعطیلی برخی خطوط و البته برخی اظهار نظرهای نادرستی است که اعمال می شود.

پوربافرانی اشاره کرد: در بازار خودرو باید از اظهار نظرهای غیرکارشناسی اجتناب کنند. همین طور طرح های مؤثری که مجلس در زمینه خودرو داشته باید کاملاً اجرایی و به صورت کامل رعایت شود به خصوص در مواردی که برمبنای نیاز کشور در بحث واردات ممکنست اتفاق بیفتد.

وی اضافه کرد: خودروسازان باید سیستم عرضه خودرا به شکلی طراحی نمایند که دست واسطه ها کوتاه شود و تعهدات خودرا نیز بموقع انجام دهند و اگر نمی توانند تعهدی را انجام دهند چه دلیلی دارد اعلام کنند که در فلان تاریخ خودرو ها را به مردم تحویل می دهیم و سپس تحویل ندهند.

پوربافرانی افزود: البته عامل مهم دیگری که بازار خودرو را ملتهب می کند قیمت گذاری در فضای مجازی است که باید سیستم های نظارتی مانند سازمان تعزیرات ورود کنند و با افراد دخیل در این عرصه برخورد شود. باید برمبنای نیاز مردم و تقاضایی که اعلام می شود قیمت تمام شده خودرو مشخص شود تا فرایندی درست در این خصوص به وجود آید.

نماینده مردم نائین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی درباب خصوصی سازی صنعت خودرو، اظهار داشت: باید با رعایت تمام ضوابطی که در ارتباط با خصوصی سازی صنعت خودرو وجود دارد و برمبنای اصل ۴۴ قانون اساسی این مهم صورت گیرد چونکه برخی خصوصی سازی ها با نظر قانون گذار تطبیق ندارد. اگر این مساله به صورت کامل رعایت شود خصوصی سازی صنعت خودرو در رونق این بخش تأثیر زیادی دارد.

پوربافرانی اشاره کرد: اقدام عاجلی که می توان در این برهه از زمان برای ساماندهی بازار خودرو انجام داد تحویل خودرو های ثبت نامی به مردم است. هنوز تعداد زیادی هستند که خودرو های ثبت نامی خودرا تحویل نگرفته اند که اگر این خودرو ها تحویل داده شود عرضه خودرو زیاد می شود و در این صورت تا حد زیادی ساماندهی بازار خودرو انجام و قیمت ها کاهش پیدا می کند.

منبع:

1399/02/28
14:40:09
5.0 / 5
2902
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام