نماینده سمیرم اشاره كرد:

مردم همچنان پروتكل های بهداشتی را رعایت نمایند

مردم همچنان پروتكل های بهداشتی را رعایت نمایند

پارلمان ایران دات كام: سخنگوی كمیسیون امور داخلی كشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی اصرار كرد كه بی توجهی به پروتكل های بهداشتی و رفتن به سفرهای غیرضروری می تواند ما را درگیر موج دوم كرونا كرده و خسارت جدی را به بخش های مختلف وارد كند.


اصغر سلیمی در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی از طرف مردم بیان کرد: باتوجه به این که در فصل بهار هستیم و به دنبال بارندگی های خوبی که امسال شاهد بودیم وسوسه ای در خانواده ها به وجود آمده تا در تعطیلات پیش رو پس از چند ماه قرنطینه از شهرهای خود خارج شده و به مسافرت بروند. از طرف دیگر از آنجائیکه وضعیت کرونا مشمول گذر زمان شده است بعضی ها فکر می کنند که این ویروس کمرنگ شده و یا از بین رفته است.
وی در ادامه اظهار نمود: اما آنچه که حائز اهمیت می باشد کاهش تعداد مرگ ومیر و مبتلایان در بعضی از شهرهای کشور به دنبال رعایت فاصله گذاری اجتماعی و توجه به پروتکل های بهداشتی است. اگر در این ایام این حلقه بشکند و مردم به پروتکل های بهداشتی توجه نداشته باشند ما باردیگر با پیک کرونا مواجه خواهیم شد.
نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: هنوز هیچ واکسن و یا دارویی برای درمان کرونا کشف یا ساخته نشده است. حتی در کشورهای پیشرفته آمار مرگ ومیر همچنان بالا است. از مردم انتظار می رود در این تعطیلات نیز حوصله کرده و از رفتن به سفرهای غیرضروری پرهیز کنند. شهرهای گردشگر پذیر و مراکز تفریحی نیز باید پروتکل های بهداشتی را بطور مکرر یادآوری کند. صداوسیما و فضای مجازی نیز باید اطلاع رسانی دقیقی دراین زمینه داشته باشد. افرادی که از شهرهای قرمز به شهرهای سفید می روند می توانند ویروس را باردیگر در آنجا گسترش دهند و ما با موج دوم کرونا روبرو شویم.
سلیمی در آخر اشاره کرد: امکانات بهداشتی و درمانی ما نمی تواند پاسخگوی موج دوم گسترده شیوع این ویروس باشد و خدایی نکرده خسارت جدی به بخش های مختلف وارد می شود. از مردم خواهش می نماییم که در این ایام از سفرهای غیرضروری پرهیز کرده و همچنان به رعایت پروتکل های بهداشتی توجه داشته باشند.
منبع:

1399/03/03
14:35:50
5.0 / 5
2313
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱