تقوی:

مجلس از ولایت فاصله بگیرد نمی تواند در تراز انقلاب اسلامی باشد

مجلس از ولایت فاصله بگیرد نمی تواند در تراز انقلاب اسلامی باشد

به گزارش پارلمان ایران دات كام نماینده تهران در مجلس یازدهم اظهار داشت: اگر مجلس از ولایت فاصله بگیرد دیگر نمی تواند تراز انقلاب اسلامی باشد.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، سیدرضا تقوی منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم طی سخنانی در جلسه هم اندیشی «مجلس تراز انقلاب اسلامی» اظهار داشت: باید ببینیم که انقلاب اسلامی چه بود و چه خصوصیت هایی داشت و آیا مجلس این خصوصیت ها را دارد یا خیر. انقلاب، نخست یعنی تحول و اگر تحول را از انقلاب بگیریم، دیگر انقلاب نیست؛ مجلس تراز انقلاب اسلامی از بارزترین مشخصه اش این است که خواهان تحول در کشور باشد.
وی ادامه داد: اگر مجلس از تحول فاصله بگیرد، دیگر نمی تواند در تراز انقلاب باشد انقلاب اسلامی با اعتقاد مردم حول محوریت رهبری و ولایت شکل گرفت و امروز هم ولایت محور است. اگر مجلس از ولایت فاصله بگیرد، دیگر نمی تواند تراز انقلاب اسلامی باشد و این از مشخصات مجلس تراز انقلاب اسلامی است.
منتخب مردم تهران افزود: انقلاب اسلامی مردمی بود و مردم بر محور رهبری امام گرد آمدند و این انقلاب را به نتیجه رساندند، اگر مجلس از مردم فاصله گرفت، از انقلاب فاصله گرفته و نمی تواند تراز انقلاب اسلامی باشد.
وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی از آغاز اعلام نمود که ضد استکبار و ظلم بوده که نماد استکبار هم آمریکا است، این انقلاب ضدآمریکایی بود و مجلس تراز انقلاب اسلامی اگر مقابله با آمریکا را به نمایش نگذارد، دیگر مجلس تراز انقلاب اسلامی نیست.
تقوی اظهار داشت: امام راحل انقلاب را انقلاب پابرهنگان می دانست. اگر به این توجه نشود دیگر این انقلاب نه مردمی و نه اسلامی است، اگر مجلس خجالت بکشد که شعار «نصر من الله و فتح القریب» و «الله اکبر» را سر بدهد و یا دستش برای نوشتن بلرزد، این مجلس در تراز انقلاب نیست.
وی اظهار نمود: اگر مجلس بخواهد خودش را مجلس تراز انقلاب تراز کند باید این خصوصیت ها را داشته باشد؛ در انتهای کار مجلس دهم شورای نگهبان اعلام می کند که بعضی از نمایندگان آن صلاحیت ورود به انتخابات مجلس یازدهم را ندارند، ازاین رو این مجلس نمی تواند مجلس تراز انقلاب اسلامی باشد.
منبع:

1399/03/06
14:36:17
5.0 / 5
2841
تگهای خبر: رهبری , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴