حركت جهادی توأم با هم افزایی چاره مشكلات كشور است

حركت جهادی توأم با هم افزایی چاره مشكلات كشور است

به گزارش پارلمان ایران دات كام رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در پیامی با تبریك انتخاب محمدباقر قالیباف به سمت ریاست مجلس شورای اسلامی، اشاره كرد: حركت جهادی توأم با صمیمیت و هم افزایی نهادهای مختلف اجرایی، نظامی و تقنینی و قضایی چاره مشكلات كشور و خواسته رهبری معظم و ملّت شریف ایران است.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، به نقل از دفتر تبلیغات اسلامی به دنبال انتخاب محمدباقر قالیباف به سمت ریاست مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم پیام تبریکی صادر کرد.
متن پیام رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به این شرح است:
برادر گرامی جناب آقای دکتر محمدباقر قالیباف«زیدعزه»
رئیس محترم مجلس شورای اسلامی
سلام علیکم
تشکیل مجلس یازدهم و انتخاب شایسته جنابعالی به ریاست آنرا تبریک عرض نموده و از خداوند متعال توفیق بیش از پیش شما و نمایندگان محترم را در خدمت به مردم و نظام اسلامی خواهانم.
فضای همدلانه به وجود آمده در بین قوا و بخش های مختلف حاکمیت در مقابله با پی آمدهای ویروس کرونا در چند ماهه أخیر و دستاوردهای امیدبخش آن بر همگان روشن ساخت که حرکت جهادی توأم با صمیمیت و هم افزایی نهادهای مختلف اجرایی، نظامی و تقنینی و قضایی چاره مشکلات کشور و خواسته رهبری معظم و ملّت شریف ایران است.
دفتر تبلیغات اسلامی خصوصاً بخش های علمی و پژوهشی آن در دانشگاه باقرالعلوم(ع) و پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی آمادگی خودرا جهت همکاری با مجلس محترم و مرکز پژوهش های آن در برای کمک به ایفای نقش خطیر جنابعالی و همکاران تلاش گر اعلام می دارد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز طی پیامی، انتخاب محمدباقر قالیباف به ریاست مجلس یازدهم را تبریک گفت.
جناب آقای دکتر محمد باقر قالیباف دامت توفیقاته
رئیس محترم مجلس شورای اسلامی
سلام علیکم
انتخاب شایسته جناب مستطاب عالی را بعنوان رئیس مجلس شورای اسلامی تبریک و تهنیت عرض می کنم.
امید است در آغازین سال های گام دوم انقلاب اسلامی با روحیه انقلابی و مدیریت جهادی شما و نیز حضور فعال و اثرگذار نمایندگان محترم ملت عزیزایران شاهد پیشرفت کمی و کیفی در
عرصه های گوناگون ملی وبین المللی و نیز رسیدن به اهداف بلند انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری مدظله العالی خصوصا اتحاد پایدار و وحدت سازنده بیش از پیش بین مسلمانان باشیم.
همین طور آیت الله رشاد -رییس شورای حوزه های علمیه استان تهران- طی پیامی خطاب به محمدباقر قالیباف، تشکیل مجلس یازدهم را به وی و دیگر منتخبان ملت تبریک گفت.
متن پیام آیت الله رشاد به شرح زیر است:
سجده ی سپاس بر آستان باری می بریم که به عنایت و هدایت او، مردم انقلابی میهن عزیز، بار دیگر سکان تقنین را به مردان جهاد و جدیت سپردند. این کمترین این رخداد مبارک را اوّلاً به آحاد ملت و ثانیاً به جناب عالی و سایر منتخبین محترم تهنیت عرض می کنم. امیدوارم در سایه ی الطاف الاهی و عنایات خاصه ی حجت حاضر حق (عج)، رهنمودهای راهبردی زعیم حکیم امت (دام ظله الوارف)، و با تدبیر و تلاش حضرت عالی و همکارانتان این فرصت «دیرباب» و «زودگذر» به مجالی مغتنم برای تقریب سیر و سیرت مجلس به وضعیت آرمانی، بدل گردد.
از باب اغتنام فرصت، خاضعانه چند نکته را تقدیم محضر می کنم، اطمینان دارم: این نکات از طرف حضرت مستطاب عالی و نمایندگان متعهد و انقلابی به عین عنایت نگریسته، مورد توجه قرار خواهد گرفت.
۱. از سویی: شخص شما و شمار معتنابهی از وکلای محترم این دوره، بازمانده ی خیل شهیدان سترگ و سرداران بزرگی همچون همّت، زین الدین، باقری، باکری، خرازی، کاظمی و سبهبد سربلند قاسم سلیمانی بشمارید؛ از دیگرسو: مجلس شورای اسلامی عصاره ی ملتی است که در عصر حاضر و در نگاه ملل جهان، نماد حریت، استبدادستیزی، استقلال خواهی، اقتدارگرایی، استکبارشکنی، جهاد، مقاومت، و شهادت طلبی قلمداد می شود؛ این امر مستلزم آن است که مجلس خود بر قله ی این ارزشهای بایستد، و در مقام نظر و عمل تداوم بخش نظر و عمل شهیدان بزرگوار بوده، مطابق مرام و منزلت چنین ملتی رفتار نماید.
باید توجه داشت که: عنوان مجلس جدید به نام «گفتمان انقلاب اسلامی» نشان شده است، مردم نیز با چنین اراده و آرمانی پای صندوق های رای حاضر شده اند؛ بدین سان حیثیت جبهه ی انقلاب در این مقطع به همت و اهتمام شما عزیزان گره خورده است، و کامیابی آن، کارآمدی و کامیابی این جبهه قلمداد شده، ناکامی آن (العیاذ بالله) ناکارآمدی و ناکامی این جبهه به شمار خواهد آمد.
۲. اساسا ارتقاء منزلت مجلس و شان نمایندگی ملت، مورد اهتمام جناب عالی و دوستان عزیز مجلس است. اگر چنان که امام راحل (رضوان الله وسلامه علیه) فرموده اند: «مجلس در راس امور است» که حقا و شانا چنین است؛ این نهاد نورانی باید درخور و فراخور چنین منزلت و مرتبتی عمل کند؛ و در یک جمله: تحفظ بر استقلال قوه ی مقننه و تقویت نقش هدایتی و نظارتی مجلس، با رفتار پدرانه، فراجناحی و بدور از ملاحظات سیاسی، برخورد منصفانه، مشفقانه، روشمند و معیارمدار، با امور و شؤون کشور، به ویژه تخلفات نهادها و مدیران میسر می شود.
۳. برغم سپری شدن یک چله از فتح الفتوح انقلاب اسلامی و طی ده دوره ی مجلس شورای اسلامی، ترابط و تعامل مجلس و حوزه های علمیه، همچنان در نازل ترین حد و مرتبه قرار دارد. در دوره های گذشته: نه مجلس چندان که باید در امور تقنین از حوزه مدد جسته است و نه حوزه چنان که شاید به مجلس مدد رسانده است. بدین جهت توقع می رود: با تعامل دوسویه ی این دو رکن اساسی جامعه ی اسلامی، این امر در این دوره ی مجلس سامان گیرد و این کاستی جبران گردد. ان شاء الله الهادی.
مجلس می تواند در انعکاس نیازهای کشور به حوزه های علمیه در زمینه های فقه و اخلاق کاربردی نقش بی بدیلی ایفا کرده، به دائرشدن کرسی های علمی و فقهی لازم در این حوزه ها به اساتید و فضلای حوزه کمک کند؛ حوزه ها نیز می توانند به گشودن گره های نظری در شؤون تقنین به مجلس یاری برسانند.
مع الاسف باید اذعان کرد که: «فقه تقنین» جای خودرا در حوزه های علمیه نگشوده است؛ این جانب بعنوان کمترین خادم حوزه ی پایتخت، عرض می کنم: حوزه ی عریق و اصیل تهران آمادگی دارد با همکاری مجلس محترم، در حد مقدورات برای رفع این نقیصه گام بردارد.
خاطرنشان می سازد: از باب وظیفه گذاری ملی، ظرفیت عظیم علمی و نظری گروههای علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی نیز می تواند در زمینه های گوناگون مورد نیاز مجلس در خدمت آن نهاد ارجمند قرار گیرد.
منبع:

1399/03/11
22:50:58
5.0 / 5
3032
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲