صباغیان:

مبادا انقلابی گری تبدیل به حمله به دولت شود

مبادا انقلابی گری تبدیل به حمله به دولت شود

به گزارش پارلمان ایران دات كام نماینده بافق و مهریز با تاكید بر این كه انقلابی گری مجلس منوط به انجام وظیفه نظارت گری آن است اظهار داشت: مبادا انقلابی گری و رفتن به سمت مجلس كارآمد تبدیل به حمله به دولت شود؛ باید آنرا به سمت جدی تر شدن نظارت پیش برد.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، محمدرضا صباغیان در جلسه علنی امروز سه شنبه در نطق میان دستور خود اظهار نمود: مجلس انقلابی و کارآمد بعنوان مطالبه مردم شکل گرفت ولی باید مواظب بود که این مجلس در شعار و کلام باقی نماند؛ خطری که مجالس قبلی و دولت ها آنرا تجربه کرده اند.
وی با یادآوری دو وظیفه قانون گذاری و نظارت مجلس اظهار نمود: اگر نمایندگان این دو وظیفه را به نحو احسنت انجام دهند مجلس کارآمد و قوی خواهد بود؛ درباره وظیفه قانونگذاری با تورم قوانین رو به رو هستیم متاسفانه مجالس در تنور تورم دمیده اند پس باید تنقیح صورت گیرد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: در بعد نظارت مجالس گذشته به خصوص دوره دهم عملکرد خوبی نداشت؛ زمانی مجلس انقلابی می شود که وظیفه نظارتی خویش را به خوبی انجام دهد که این کلید حل مشکلات مردم و مسائل اقتصادیست. مجلس باید نظارت بر اجرای قوانین کند مبادا انقلابی گری و رفتن به سمت مجلس کارآمد تبدیل به حمله به دولت شود. باید نظارت را جدی گرفت؛ بعضی وقت ها دولت ها می خواهند به آنها حمله شود و جامعه را به دو قسمت تقسیم کند بعد کوتاهی ها مغفول می ماند و ضرر آن متوجه مردم و اقشار ضعیف می شود. سیاست حمله و تندروی در یکی دو سال اول درخشش خوبی دارد اما در انتها تبدیل به باتلاقی می شود که مجلس و نمایندگان را در آن فرو می برد.
صباغیان در ادامه با انتقاد از افزایش قیمت کالاها و اجناس اظهار داشت: اگر فردی بخواهد حتی زمین خالی را هم بخرد حتی با حقوق سی ساله شان هم نمی تواند این کار را بکند. حالا فاصله طبقاتی زیاد شده که جامعه را به نابودی می کشاند. همه ما از مشکلات خبر داریم پس اگر مجلس وارد دادن دستورهای سفارشی برای وام و تسهیلات و مجوزها شود دیگر انقلابی نخواهد ماند و همراه مجالس قبلی می رود؛ بنابراین مجلس نه فقط در شعار که در عمل هم نظارت کند.
وی با بیان این که مجلس دهم در نظارت کوتاهی داشت ابراز امیدواری کرد مجلس یازدهم این کوتاهی را جبران کند.
صباغیان خاطرنشان کرد: در دوره قبل وزیری یک ساعت با تاخیر آمد و وزیری دیگر جواب سوال نماینده را داد و بدون شنیدن پاسخش مجلس را ترک کرد به هیچ کدام از این اتفاقات واکنش نشان نداد که همه آن سبب ضعیف شدن مجلس و ضربه به آن می شود.
او در آخر با تاکید بر این که هیات رئیسه باید محکم جلوی این اتفاقات را بگیرد و بایستند در پیشنهادی اظهار داشت: برای انجام وظایف نظارتی می توان سه ماه به وزرا مهلت داد تا بگویند چنددرصد گرانی ها و تورم مربوط به تحریم و کرونا و چند درصد برای سوءمدیریت است با این گزارشات می تواند بهتر مشکلات را حل کرد.1399/03/13
13:31:08
5.0 / 5
2779
تگهای خبر: حكم , دولت , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام