حاجی بابایی مطرح كرد

مدرسه سازی در كشور متوازن نبوده

مدرسه سازی در كشور متوازن نبوده

به گزارش پارلمان ایران دات كام همدان نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طی 40 سال قبل مدرسه سازی در كشور به صورت متوازن نبوده و قسمت هایی مدرسه ساخته شده كه حالا خالی است و در قسمت های دیگر با انبوه جمعیت مواجه هستیم.


حمیدرضا حاجی بابایی پنج شنبه ۲۲ خردادماه در آیین افتتاحیه دو استخر بزرگ دانش آموزی ناحیه یک و دو همدان با حضور وزیر آموزش و پرورش، با اعلان اینکه آموزش و پرورش جان توسعه، رشد و تعالی یک کشور شمرده می شود، اظهار نمود: هر آنچه به آموزش و پرورش خدمت شود زینت کشور خواهد بود و در طول ۴۰ سال قبل از انقلاب زحمات زیادی برای آموزش و پرورش کشیده شده اما حق آن ادا نشده است.
وی با اعلان اینکه باید مسائلی چون راه اندازی استخر و فضاهای آموزشی دانش آموزان در اولویت باشند، اضافه کرد: اگر دانش آموزان و بچه های ایران خوب تربیت شوند در آینده خانواده خوبی را می سازند.
حاجی بابایی با اعلان اینکه امروز این دو استخری که افتتاح می شود، از ۱۰ استخر موجود در استان است، اشاره کرد: امروز دو مدرسه برای آموزش و پرورش راه اندازی شد چونکه استخر و سالن ورزشی نیاز مدرسه بوده و زینتی نیست و نیاز به استخر و فضاهای ورزشی در مدارس مثل نیاز انسان به اکسیژن است.
وی با اعلان اینکه نحوه اداره دو استخری که امروز افتتاح شد، باید به نحوی باشد که معلمان و دانش آموزان بتوانند از آن استفاده کنند، اشاره کرد: هماهنگی خوبی بین مدیران و مسئولان استان همدان وجود دارد.
وی با اعلان اینکه سند تحول بنیادین می گوید تمام مدارس کشور باید مجتمع حیات طیبه باشند، اشاره کرد: مجتمع حیات طیبه بدان معناست که باید مدرسه ای در همدان با چندین حیاط ساخته شود که یک مدیر راهبردی و چند مدیر تخصصی داشته باشد.
حاجی بابایی با اعلان اینکه امور اجرایی باید توسط مدیر راهبردی پیگیری شود، اظهار نمود: مدیر در سه سال اول ابتدایی کارش تخصصی است و با کارهای مدیر راهبردی کار ندارد و باید از روز اول دانش آموز برای آن پرونده تشکیل داده و وضعیت دانش آموز را بررسی کند و در صورت ضرورت این دانش آموز را به مدیر راهبردی ارجاع می دهد.
وی با اعلان اینکه در حیات طیبه پدر و مادرها نیز باید در مدرسه دوره ببینند، اعلام نمود: کلمات در آموزش بار معنایی داشته و هر یک کلمه ای که به کار برده می شود، بار تعلیم و تربیتی دارد و در یکی از روزهای هفته پدر و مادر و دانش آموز باید با هم در مدرسه حضور داشته باشند.
نماینده مردم همدان در خانه ملت با اعلان اینکه آموزش و پرورش از ناحیه نیروی انسانی در معرض خطر است، اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان باید به شدت تقویت شود و قلب سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دانشگاه فرهنگیان است.
حاجی بابایی با اعلان اینکه دولت و مجلس و همه مسئولان باید برای تقویت این امر با جدیت ورود پیدا کنند، اضافه کرد: اگر می خواهیم کشور نجات پیدا کند راهی جز تقویت آموزش و پرورش وجود ندارد.
وی با اعلان اینکه زحمات زیادی کشیده شده اما به سبب فروچاله های آموزش و پرورش هنوز مشکلات فراوانی وجود دارد، مطرح کرد: منتظریم نظام رتبه بندی وارد مجلس شود همین طور حدود ۷۰ پروژه مصوب برای همدان داریم که اگر این طرح ها اجرا شوند، دگرگونی ایجاد خواهد شد.
ایشان سپس بیان کرد: در ۴۰ سال قبل مدرسه سازی در کشور به صورت متوازن نبوده و قسمت هایی مدرسه ساخته شده که حالا خالی است و در قسمت های دیگر با انبوه جمعیت مواجه هستیم.
نماینده مردم همدان در مجلس با اعلان اینکه بدترین وضعیت مدارس در شهر تهران است، افزود: مهم این است که مدرسه سازی را ساماندهی کرده و حیات طیبه راه بیندازیم.1399/03/23
14:59:17
5.0 / 5
2887
تگهای خبر: پرونده , دولت , طرح , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳