علی مطهری:

تندروها كاسه داغ تر از آش نشوند، در موضع قدرتیم، نباید جلوتر از رهبری حركت كرد

تندروها كاسه داغ تر از آش نشوند، در موضع قدرتیم، نباید جلوتر از رهبری حركت كرد

به گزارش پارلمان ایران دات كام اعتمادآنلاین نوشت: نماینده مردم تهران در مجلس، اظهار داشت: الان زمان خوبی برای مذاكره با آمریكاست، چون در موضع قدرتیم.


علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، درباره رایزنی فرانسه و انگلیس برای ایجاد فضا و امكان شكل دهی مذاكره بین ایران و آمریكا اظهار داشت: اگر آمریكا شرط ایران را قبول كند كه به برجام برگردد یا تحریم ها و محدودیت های شكل گرفته مقابل جمهوری اسلامی را لغو كند، ایران هم آماده مذاكره در چارچوب 1+5 با آمریكاست. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر آنها اقدام جدیدی انجام دهند و مثلاً چند تحریم مهم نفتی و بانكی مقابل جمهوری اسلامی ایران را لغو كنند، ایران هم وارد مذاكره با آمریكا خواهد شد. مطهری توضیح داد: به نظرم نشست نیویورك فرصت خوبی است و اگر بنا باشد مذاكره ای شكل بگیرد، الان فرصت خوبی است چونكه ایران در موضع قدرت قرار دارد؛ چند سال آنها فشار آوردند و نتوانستند مردم را مقابل نظام تحریك كنند و مردم مقاومت كردند، از طرفی هم توفیقات نظامی به دست آورده ایم. بدین سبب در موضع قدرت هستیم. این عضو فراكسیون امید مجلس اظهار داشت: الان زمان خوبی برای مذاكره است مشروط بر اینكه آمریكا هم به آن شرط عمل كند، و همه تحریم ها یا برخی از مذاكرات مهم را لغو كند تا بالاخره ایران انگیزه ای برای مذاكره پیدا كند.
مطهری درباره اینكه تندروهای داخلی برای روحانی و ظریف در نیویورك خط و نشان می كشند كه نباید هیچ دیداری بین مقامات ایرانی و آمریكایی شكل بگیرد، اظهار داشت: آنها نباید از خود رهبری جلوتر بروند وقتی ایشان گفته اند اگر آمریكا به برجام برگردد یا تحریم ها را لغو كند، ما آماده ایم در چارچوب 1+5 با آنها مذاكره نماییم. این عضو فراكسیون امید مجلس درانتها طی سفارش ای به تندروها اظهار داشت: به تندروها سفارش می كنم كاسه داغ تر از آش نشوند و جلوتر از رهبری حركت نكنند. 27219


منبع:

1398/07/05
19:09:06
5.0 / 5
4443
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام