بررسی مسائل دفاعی و داخلی مجلس در جلسه غیرعلنی

سرلشگر باقری: ایران آمادگی پاسخ به هرگونه تهدیدی را دارد

سرلشگر باقری: ایران آمادگی پاسخ به هرگونه تهدیدی را دارد

پارلمان ایران دات كام: سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از بررسی مسائل حوزه دفاعی با حضور سرلشگر باقری و همین طور مسائل داخلی مجلس شورای اسلامی در جلسه غیرعلنی امروز مجلس آگاهی داد.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، محمدحسین فرهنگی در حاشیه جلسه غیرعلنی امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیات این جلسه با حضور در جمع خبرنگاران بیان کرد: جلسه امروز مجلس شورای اسلامی به صورت غیرعلنی برگزار شد، در بخش اول سردار سرلشگر باقری رئیس کل نیروهای مسلح گزارشی را درباب مسائل دفاعی کشور مطرح کرده و در بخش دوم نیز مسائل داخلی مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
ایشان سپس اظهار نمود: سرلشگر باقری در بخش اول گزارش دقیقی را درباب مزیت های دفاعی کشور و قدرت های نظامی کشورمان که در سطح منطقه در رتبه اول قرار دارد ارائه دادند. بنابر گزارش ایشان کشور ما آمادگی پاسخ به هرگونه تهدیدی را دارد.
سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در ادامه اشاره کرد: در بخش دوم نیز در حوزه مسائل داخلی مجلس رئیس مجلس شورای اسلامی توضیحاتی را ارائه کرده و بعد از آن تعداد قابل توجهی از همکاران نیز نکته نظرات و گاهی انتقادات خودرا مطرح نمودند. از آنجائیکه جلسه به طول انجامید فرصت برگزاری قسمتی از جلسه به صورت علنی و ارائه ی گزارش فراهم نشد. ان شاء الله در شروع جلسه روز یکشنبه رئیس مجلس شورای اسلامی نیز توضیحاتی را ارائه خواهند کرد.
ایشان سپس درباب زمان تشکیل کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی و انتخاب هیات رییسه آن بیان کرد: در بازه زمانی پیش از شکل گیری کمیسیون ها وزرا و مسئولان مربوطه با حضور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی و ارائه ی گزارش به نمایندگان فرصت تعامل و تبادل نظرات متقابل بین دو دستگاه را فراهم می کنند. درباب کمیسیون های تخصصی نیز شب گذشته تا ساعت حدود ۱.۵ بامدادان کمیسیون مشترک هیات رییسه به همراه روسای شعب جلسه داشته و اعتراضات همکاران را بررسی کردند. در نهایت مباحثی نهایی شد و با نظر هیات رییسه و روسای شعب مبنای شکل گیری کمیسیون ها امتیازبندی می باشد. ان شاء الله تا اختتام امروز عمده کمیسیون ها نهایی شده و ظرف چند روز آینده نیز مابقی آنها نهایی می شود.
سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در ادامه اضافه کرد: ان شاالله از هفته آینده نیز کمیسیون ها پس از انتخاب هیات رییسه کار خودرا آغاز می کند. در این فرصت نیز مسئولان و وزرا با حضور در صحن مجلس شورای اسلامی و ارائه ی گزارش با نمایندگان تبادل نظر و تعامل خواهند داشت و با دیدگاه های مجلس جدید نیز آشنا می شوند.
فرهنگی در ادامه با اشاره به تمایل مجلس یازدهم برای همکاری با ستاد نیروهای مسلح بیان کرد: سردار باقری در قسمتی از صحبت های خود به محدودیت ها و مشکلات اشاره کردند و در عین حال افتخارات نظام ما همیشه این بوده که با همه محدودیت ها در زمینه های مختلف توانسته ایم به قدرت برتر منطقه و جهان تبدیل شویم. امیدواریم مجلس یازدهم بتواند در امتداد تامین نیازهای اولیه ستاد نیروهای مسلح گام های موثری بردارد.
او در آخر اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی هفته آینده در ایام یکشنبه و سه شنبه جلسه علنی خواهد داشت و بعد از آن حدود یک هفته نماینده ها برای سرکشی به حوزه های انتخابیه خود خواهند رفت.
منبع:

1399/03/27
23:45:22
5.0 / 5
2617
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳