نظری:

پذیرفتن توبه طبری ترحم بر پلنگ تیز دندان است

پذیرفتن توبه طبری ترحم بر پلنگ تیز دندان است

نماینده مردم خلخال و كوثر در مجلس شورای اسلامی با بیان این كه پذیرفتن توبه از جانب افرادی همچون طبری ترحم بر پلنگ تیز دندان است، اظهار داشت: توبه این افراد در پیشگاه مردم پذیرفتنی نخواهد بود.


سید غنی نظری خانقاه در گفتگو با ایسنا، با اشاره به حواشی اخیر پرونده اکبر طبری و اظهارات معاون اول قوه قضاییه درباره در نظر گرفتن فرصت توبه برای این گونه افراد اظهار داشت: درِ توبه درمورد خوردن بیت المال کجا باز است؟ آقای اژه ای گفته بودند ما از مبحث آقای طبری اطلاع نداشته و این مباحث برای ما محرز نشده بود، چگونه است که یک دزد کل مال کشور را برده است و این مورد محرز نشده بود؟مگر توبه این گونه افراد در پیشگاه ملت قابل قبول است؟
وی اضافه کرد: این مسائل حق الله نیست. اگر فردی نماز نخواند یا روزه نگیرد گفته می شود که خدا او را می بخشد ولی این گونه مسائل حق الناس است و حق الناس ۸۰ میلیون انسان است. فردی به دفتر من رجوع می کند که به ۵۰ هزار تومان پول محتاج است آن وقت آقای طبری مال کل کشور را خورده است. ما در یک جامعه اسلامی زندگی می نماییم که حتی محدود بودن این گونه مسائل ایراد دارد در یک کشور سرمایه داری زندگی نمی نماییم بنابراین توجیه دزدی این گونه افراد عذر بدتر از گناه است.
نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از رئیس قوه قضاییه در مورد محاکمه اکبر طبری بیان نمود: آیا توبه فردی که چندین سال کنار گوش دو رئیس قوه قضاییه دزدی می کند و بیت المال را تلف می کند مورد قبول است؟ پذیرفتن توبه این گونه افراد ترحم بر پلنگ تیز دندان است اگر این گونه توبه ها قبول شود فردا روزی فرد دیگری باز مرتکب چنین موضوعی می شود و می گوید توبه می کنم.
نظری در انتها افزود: حافظ می گوید "عهد کردم که دیگر می نخورم در همه عمر به جز از امشب و فردا شب و شب های دگر". مگر مردم این توبه ها را قبول می کنند؟ هرگاه این گونه پرونده ها کش و قوس دار می شود به ضرر افکار عمومی خواهد بود، چونکه افکار عمومی انتظار برخورد جدی با این گونه افراد دارند. افرادی که به خاطر اتصال به جایگاه قدرت خیانت در امانت کرده و اعتماد عمومی را لکه دار کردند.1399/03/29
11:40:54
5.0 / 5
2984
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳