رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها

شهید چمران فردی از جنس امام خمینی (ره) بود

شهید چمران فردی از جنس امام خمینی (ره) بود

به گزارش پارلمان ایران دات كام رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با تاكید بر اینكه شهید چمران فردی از جنس امام خمینی (ره) بود، اظهار داشت: امام خمینی (ره) فردی تحول گرا و تحول آفرین در جامعه و دنیا بودند و چمران نیر از همین جنس بود و بن بستی در راه حركت او وجود نداشت.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها عصر یکشنبه در سومین آئین ملی بزرگداشت استاد تراز انقلاب اسلامی که به مناسبت سالروز شهادت مصطفی چمران و روز بسیج اساتید در سالن شهید مطهری دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، اظهار داشت: شهید چمران شخصیتی است که جمع بین لطافت و شجاعت، صراحت و معنویت و همین طور عقل و عشق را به عنوان یک الگو به ما معرفی می کند.
وی با اعلان اینکه «نام گذاری روز شهادت شهید چمران بعنوان روز بسیج اساتید، رسالت اساتید بسیجی را سنگین تر می کند»، اشاره کرد: شهید چمران فردی از جنس امام خمینی (ره) بود؛ امام خمینی (ره) فردی تحول گرا و تحول آفرین در جامعه و دنیا بودند و چمران نیر از همین جنس بود و بن بستی در راه حرکت او وجود نداشت و شاید بتوان اظهار داشت که او پیچیده ترین تصمیمات را اتخاذ نمود.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اضافه کرد: شهید چمران از کسوت علم و رفاه و موقعیت و آسایش و امکانات فراوان در دانشگاهی در آمریکا، خودرا در جنوب لبنان زخم خورده مشغول کرد و این بدان معناست که در سخت ترین شرایط هم فرصت برای تحول اخلاق است؛ بسیج اساتید اساسا این نگاه تحولی را مورد نظر قرار میدهد.
رستمی با تاکید بر اینکه مخاطب بسیج اساتید فقط اعضای این جامعه نیستند بلکه مخاطب بسیج اساتید تمام اساتید دانشگاه ها هستند، اظهار داشت: جمع صفات زیبایی که در امیرالمومنین (ع) و شاگردان این مکتب نظیر امام راحل و شهید چمران دیده می شود، چیزی است که به عنوان استاد تراز انقلاب از آن یاد می نماییم و افق بسیج اساتید نیز تربیت چنین اساتیدی است.
وی با اشاره به تحولات ایالات متحده آمریکا طی سال های اخیر با اعلان اینکه «تحقق تمدن اسلامی بعنوان هدف اصلی فعالیت اساتید بسیجی تعیین شده است»، اظهار نمود: افول آمریکا از نشانه های تحقق تمدن اسلامی است و اساتید معتقد در این راه مسئولیت هایی بر عهده دارند. امروزه افول آمریکا در ادبیات نظریه پردازان نظام غرب به آسانی شنیده می شود و این فرصتی مناسب برای دستیابی به تمدن اسلامی است؛ دستیابی به این هدف کار آسانی نیست، اما اساسا ظرفیت استعداد و توان در بسیجیان مومن وجود دارد.
منبع:

1399/04/01
00:02:40
5.0 / 5
2873
تگهای خبر: رهبری , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱