حزب ندای ایرانیان:

نسخه مسئولان برای مدیریت بازار مسكن قابلیت اجرایی ندارد

نسخه مسئولان برای مدیریت بازار مسكن قابلیت اجرایی ندارد

جلسه شورای سیاست گذاری حزب ندای ایرانیان به صورت مجازی انجام شد و بحث و بررسی پیرامون بحران كرونا و بحران بازار مسكن و اجاره نشینی همچون موارد بررسی شده در این نشست بود.به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از مهر، جلسه شورای سیاست گذاری حزب ندای ایرانیان به ریاست دبیر کل حزب و با حضور رئیس شورای مرکزی و اعضای شورای سیاست گذاری به صورت مجازی اجرا شد. مرور اخبار مهم هفته گذشته و بحث و بررسی پیرامون «بحران کرونا» و «بحران بازار مسکن و اجاره نشینی» همچون موارد بررسی شده در جلسه شورای سیاست گذاری بود.
در ابتدای این جلسه «بحران کرونا» و اوج گیری مجدد آن مورد بررسی قرار گرفت. اعضای شورای سیاست گذاری تاکید کردند بررسی آمار بیماران مبتلا به کرونا و فوتی ها در ایام اخیر نشان میدهد شرایط بیماری کرونا در حال بازگشت به روزهای اوج در کشور است. وضعیت کرونا امروز بحرانی است و انتظار می رود مسئولین با عادی نمایی وضعیت کشور، مسئولیت خودرا فراموش نکنند. باید به فکر تدابیر جدی تری بود تا کرونا باردیگر اوج نگیرد.
در این جلسه تاکید شد طبق سفارش سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت مهم ترین راه های پیشگیری در مقابل بیماری کووید ۱۹، استفاده از ماسک در مکان های عمومی خصوصاً اماکن سربسته می باشد و این اقدام را برای کاهش انتقال در جامعه مؤثر می دانند. به همین دلیل الزامی شدن استفاده از ماسک در ادارات، فروشگاه ها و وسایل حمل و نقل عمومی، شناور شدن ساعات کار ادارات دولتی و خصوصی با هدف جلوگیری از تجمع شهروندان در ساعات ترافیک، دورکاری و حداقل حضور کارکنان در ادارات و شرکت های دولتی و خصوصی اقدامات مناسبی برای مدیریت بحران کروناست.
بررسی «بحران بازار مسکن و اجاره نشینی» از دیگر مباحث این جلسه بود و طی آن تاکید شد دولت و مجلس شورای اسلامی بجای مسائل فرعی به مشکل گرانی و تورم بی سابقه بازار مسکن و اجاره نشینی رسیدگی کنند. نسخه های مسئولان برای مدیریت بازار مسکن و اجاره نشینی وعده هایی است که معین نیست چقدر قابلیت کنترل وضعیت نابسامان مسکن را داشته باشد. افزایش نرخ اجاره نشینی سبب شده است درصد بالایی از مستأجران دیگر توان پرداخت اجاره مسکن نداشته باشند. شنیدن پدیده هایی چون «کانکس نشینی»، «ماشین خوابی»، «پشت بام خوابی»، «اجاره اتاق خواب» و «اجاره خانه چند خانواری» که این روزها با افزایش نرخ اجاره بها شاهد می باشیم نشان دهنده وضعیت بحرانی و نابسامان حوزه مسکن می باشد که شایسته مردم ایران نیست.
متأسفانه مردم با مشکلات معیشتی بسیاری روبرو هستند و مسئولان همچنان مشغول دادن وعده هستند. مسئولین بدانند با شعار نمی توانند کاری از پیش ببرند. وعده ها و شعارهایی که محقق نمی شوند، خروجی آنها لطمه به سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی و عمیق تر شدن بحران اقتصادیست. در آخر جلسه مقرر شد در جلسات آینده با حضور کارشناسان حوزه مسکن به لطمه شناسی مشکلات و چالش های اصلی مسکن در ایران پرداخته شود.


1399/04/07
14:18:47
5.0 / 5
2630
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱