جلودارزاده: دادستانی در دفاع از كارگران هپكو به علت عدم دریافت حقوقشان دادخواهی كند

جلودارزاده: دادستانی در دفاع از كارگران هپكو به علت عدم دریافت حقوقشان دادخواهی كند

به گزارش پارلمان ایران دات كام یك عضو فراكسیون كارگری مجلس با ابراز امیدواری از آزادی هر چه سریعتر كارگران هپكو اظهار داشت كه دادستان ها در استان های مختلف باید پیش از این كه كار به اعتراض كشیده شود برای كارگرانی كه چند ماه حقوق نگرفتند دادخواهی كنند.


سهیلا جلودارزاده در گفتگو با ایسنا، در مورد كارگران بازداشتی هپكو اظهار داشت: در حال پیگیری برای آزادی سایر كارگران هپكو هستیم ما از آزادی های كارگران خوشحالیم، این سبب می شود در رویه كار قوه قضاییه، نیروی انتظامی و وزارت كشور تغییری حاصل شود و جنبه مثبتی در مسائل اقتصادی كشور داشته باشند.
وی با بیان این كه مخالف مخلوط شدن موضوعات صنفی با امنیتی سیاسی هستم، اظهار داشت: این مورد به خصوص درباره شركت هایی كه سوءمدیریت علت اعتراضات شده است می باشد، كارگران به ناحق چند ماه حقوق نگرفتند و اعتراض حداقل كاری است كه می توانند انجام دهند. در همه دنیا چنین اعتراضات و اعتصاباتی وجود دارد كه در صورت شورش منجر به دستگیری می شود اما آنرا شامل جرایم امنیتی نمی كند بلكه پس از دستگیری آزاد می شوند.
این عضو كمیسیون اجتماعی مجلس افزود: تا كی مقرر است سوءمدیریت و واگذاری ها سبب بدبخت شدن كارگران شود. كارگران در جنگ اقتصادی به شهادت می رسند و جانبازان نجات اقتصادی هستند. امیدوارم مسؤلان این مورد را درك كنند، كارگران نمی خواهند مراكز اقتصادی زیان ده باشد، آنها درباره هپكو هم از چند سال قبل گوشزد كردند كه مدیران ریخت و پاش كرده و شركت زیان ده می شود كسی به حرف آنها توجه نكرد امیدوارم بیشتر از این كارگران در معرض افترا قرار نگیرند و پیش از هر اعتراضی دادستانی به نفع كارگران برای عدم دریافت حقوقشان دادخواهی كند.
جلودارزاده ابراز امیدواری كرد كه مدیران جدید هپكو به بهترین نحو وضعیت را اداره كنند تا شاهد تكرار این شرایط نباشیم.1398/07/06
22:44:50
5.0 / 5
5004
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴