رئیس كمیسیون بهداشت مجلس:

سلامت فدای اقتصاد نشود

سلامت فدای اقتصاد نشود

به گزارش پارلمان ایران دات كام رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این كه جای نگرانی جدی درباره كرونا وجود دارد، اظهار داشت: درست است كه اقتصاد مهم می باشد، اما سلامت مردم از همه چیز مهم تر است می ترسم سلامت فدای اقتصاد شود.


حسینعلی شهریاری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: وضعیت از لحاظ همه گیری ویروس کرونا در کشور مناسب نمی باشد، چون مردم دیگر سفارش های بهداشتی را رعایت نمی کنند و در این بین رئیس جمهور هم خودش یکسری سفارش هایی می کنند که مردم فکر می کنند همه چیز به روال عادی برگشته است.
وی افزود: تخت های بیمارستانی در حال پر شدن است و پرسنل و کادر سلامت فرسوده شده اند. اگر فکر جدی نشود و طرح فاصله گذاری اجتماعی به درستی اجرا نشود، شرایط به خوبی پیش نخواهد رفت. مردم باید از ماسک استفاده کنند که اگر این نکات رعایت نشود ممکنست با مشکلات جدی روبه رو شده و جان برخی از هموطنان از دست رود کما این که در ۲۴ ساعت گذشته تعداد فوتی ها سه رقمی شده است.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: دولت باید به سفارش مسئولان حوزه سلامت توجه کند و نظر کارشناسان و خبرگان این حوزه را مدنظر قرار دهد. اقتصاد مهمست اما اولویت اول سلامت مردم می باشد. می ترسم سلامت فدای اقتصاد شود و بعد به سمتی رویم که شرایط سخت شده و نتوان کاری انجام داد.
شهریاری درباره ی امکان اجرایی شدن طرح استفاده الزامی از ماسک اظهار نمود: دولت برای این کار از بسیج و نیروهای مردمی استفاده نماید. حالا متاسفانه شاهدیم که مراسم عروسی و عزا برگزار می گردد تالارهای پذیرایی باز هستند، تمام سفارش هایی که قبلا شده بود را اجرا نمی کنند چون مردم فکر می کنند دیگر کرونا جدی نیست. ما از رئیس جمهور می خواهیم سفارش های خبرگان جامعه پزشکی را جدی گرفته و به آن عمل کنند، کمیسیون بهداشت هم تذکرات لازم را به رئیس جمهور می دهد، چون جای نگرانی جدی وجود دارد.
منبع:

1399/04/10
13:24:09
5.0 / 5
2729
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲