بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه قانون سلامت نظام اداری در كمیسیون اجتماعی

بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه قانون سلامت نظام اداری در كمیسیون اجتماعی

به گزارش پارلمان ایران دات كام یك عضو كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی های امروز كمیسیون متبوع خود از بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون سلامت نظام اداری در كمیسیون اجتماعی اطلاع داد.


علی ساری در گفتگو با ایسنا در مورد جلسه امروز كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در جلسه امروز كمیسیون مدیرعامل صندوق بیمه روستاییان و عشایر ضمن حضور گزارشی را در مورد مولفه های مختلف این حوزه عرضه كردند. همینطور در جلسه امروز طرح مربوط به دفاتر پیشخوان اعاده شده از شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت با عنایت به این كه ایراد اصل ۸۵ داشت قرار شد كارگروهی متشكل از مركز پژوهش ها و شورای نگهبان روی آن كار كنند تا باردیگر در كمیسیون مطرح شود.
وی افزود: در جلسه امروز همینطور لایحه تمدید مدت اجرایی آزمایشی قانون سلامت نظام اداری مورد بررسی قرار گرفت. شورای نگهبان به بند ۲ و بند ۳ ایراد وارد كرده بود ایراد بند ۲ ابهامی كه رفع شد و برای صحن علنی مجلس شورای اسلامی فرستاده شد. اما ایراد بند ۳ كماكان به قوت خود باقی است كه اگر صحن علنی بر آن اصرار كند به مجمع تشخیص مصلحت نظام می رود.
این عضو كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در انتها افزود: مبحث بررسی شده دیگر در جلسه امروز كمیسیون مشكلات ناظرین گندم بود این بررسی ها با حضور ناظرین، كارشناسان سازمان اداری و استخدامی، كارشناسان وزارت كشاورزی و كارشناسان شورای نگهبان انجام شد. باردیگر این مورد به كارگروه راستی آزمایی مربوط به اینگونه مشكلات فرستاده شد.
1398/07/08
20:40:42
5.0 / 5
4632
تگهای خبر: طرح , قانون , لایحه , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳