روحانی در جلسه كمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با كرونا:

آیین های سوگواری سیدالشهدا (ع) با رعایت پروتكل ها برگزار خواهند شد

آیین های سوگواری سیدالشهدا (ع) با رعایت پروتكل ها برگزار خواهند شد

رئیس جمهور با اشاره به اینكه بعد از موج باردیگر شیوع ویروس كرونا در بعضی مناطق كشور، ستاد ملی كرونا دو سیاست اصلی استفاده از ماسك و دوری از تجمعات را تصویب كرد، گفت: ارزیابی ها حكایت از نزولی شدن شیب شیوع ویروس كرونا در خیلی از استان های كشور در نتیجه استفاده بیشتر مردم از ماسك و دوری از تجمعات دارد.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در نشست کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران از شروع شیوع ویروس کووید 19 مقابله جدی با همه گیری آنرا برمبنای استانداردهای علمی و جهانی در دستور کار قرار داد، اظهار داشت: تمام اقدامات انجام گرفته در این راستا از تدوین دستورالعمل های مراقبتی و بهداشتی تا ایجاد محدودیت ها در دور اول شیوع کرونا، چه به لحاظ نوع سیاست گذاری و چه به جهت روش اجرای این سیاست ها و تصمیمات ناشی از آن، بارها از طرف نهادهای تخصصی بین المللی و خصوصاً سازمان جهانی بهداشت مورد تایید و قدردانی قرار گرفته است.
رئیس جمهور با قدردانی از اعتماد، همراهی و همکاری مردم با اقدامات و برنامه های مقابله ای دولت در مقابل شیوع کرونا، اضافه کرد: همکاری و همراهی مطلوب مردم خصوصاً در جریان موج اول فراگیری کرونا در ایران، تحسین مجامع بین المللی را به دنبال داشت.
روحانی گفت: نکته مهمی که در نتیجه ارزیابی ها و برآوردهای دقیق به دست آمده این است که علت موج باردیگر شیوع ویروس کرونا در بعضی مناطق کشور کارهای اقتصادی و اجتماعی نبوده، بلکه عدم رعایت دقیق و کامل دستورالعمل ها در نتیجه ایجاد این تصور که ویروس ضعیف شده و به خاطر برگزاری تجمعات و دورهمی ها و محافلی مثل مراسم ازدواج و مجالس ختم و عزاداری ها بوده است.
رئیس جمهور با اشاره به شروع موج دوم شیوع ویروس کرونا در خیلی از کشورهای دنیا، اشاره کرد: ستاد ملی مقابله کرونا برای مبارزه با موج دوم شیوع ویروس کرونا در کشورمان دو سیاست کلان را طراحی کرد که اساس این دو سیاست اصلی استفاده از ماسک در مکان های سرپوشیده عمومی و پرخطر همچون محل های کسب و کار با نظارت دقیق بر اجرای این دستورالعمل ها و همین طور ممنوعیت اجتماعات و تجمع ها و برگزاری مراسم شادی و عزا و مهمانی ها است.
رئیس جمهور اشاره کرد: پس از گذشت یکی دو هفته، ارزیابی ها، حکایت از شیب نزولی شیوع در خیلی از استان های کشور دارد که این کاهش نتیجه اجرای گسترده تر پروتکل ها و استفاده تعداد بیشتر از مردم از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی و دوری از تجمعات بوده است.
روحانی با تاکید بر ضرورت اصلاح رفتار و سبک زندگی جامعه برای جلوگیری از شیوع مجدد در مرحله جدید مقابله با کرونا، اظهار داشت: کمیته درمان ستاد ملی مقابله با کرونا باید به تفکیک هر استان، میزان مراعات پروتکل ها و استفاده از ماسک را اطلاع رسانی کرده تا به اصلاح رفتار مردم کمک گردد.
رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت ویژه مراسم سوگواری حضرت امام حسین(ع) و بهره های فراوان معنوی آن برای جامعه که نمی توان از آن چشم پوشید، گفت: توسل به ائمه اطهار(ع) و بویژه بهره مندی های معنوی مردم از آئین های در رابطه با سوگواری حضرت سیدالشهداء(ع) یک نیاز روحی غیرقابل انکار بوده و برگزاری این آئین شکوهمند یک لزوم قطعی است.
روحانی اشاره کرد: به همین دلیل می بایست باتوجه به تجربه موثر و قابل تقدیر همکاری و همراهی مردم متدین، روحانیت معزز و نهادهای مذهبی در روزهای ماه مبارک رمضان، دستورالعمل های مناسب برای برگزاری مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در روزهای محرم و صفر طراحی شود. اساسا اطلاع رسانی و اقناع مردم برمبنای پیوست رسانه ای که کمیته اطلاع رسانی دراین زمینه تهیه می کند، موثر خواهد بود.
رئیس جمهور همین طور با اشاره به مساله کنکور در نظام آموزشی کشور، اظهار داشت: برگزاری کنکور با حفظ سلامت جوانان کشور، مورد نظر سیستم آموزشی است و با طراحی و اجرای دقیق پروتکل های مربوطه، کنکور در کمال امنیت روانی و جسمی جوانان و خانواده های آنان برگزار می شود.
منبع:

1399/05/02
16:48:57
5.0 / 5
2598
تگهای خبر: تصویب , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳