رئیس فراكسیون محیط زیست مجلس:

واكنشها به مبحث دماوند نشان از جایگاه والای میراث طبیعی و منابع ملی در پیشگاه مردم است

واكنشها به مبحث دماوند نشان از جایگاه والای میراث طبیعی و منابع ملی در پیشگاه مردم است

به گزارش پارلمان ایران دات كام رئیس فراكسیون محیط زیست مجلس یازدهم تاكید كرد: الان نمی توان گفت واگذاری به سازمان اوقاف صورت گرفته است یا خیر. در این ماجرا تردید داریم و به جد، پیگیر حقوق مردم هستیم. قانون اساسی اما صراحتاً هرگونه واگذاری اراضی طبیعی را غیرقانونی می داند.


سمیه رفیعی در گفتگو با ایسنا در مورد ماجرای وقف یا عدم وقف بخشی از کوه دماوند اظهار داشت: دستگاه های مختلف، روایت های خودشان را از ماجرا عرضه می کنند. این اتفاق، طبیعی است چون که هر نهاد از زاویه نگاه خود به ماجرا ورود پیدا کرده و منافع خویش را دنبال می کند.
این عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس اظهار داشت: برای من سبب خرسندی و شادمانی است که عامه ی مردم به ماجرای دماوند حساسیت نشان دادند. این واکنش ها نشان از جایگاه والای میراث طبیعی و منابع ملی در پیشگاه مردم است. حساسیت مردم نسبت به منابع ملی، پیشرفت مؤثر و قابل توجهی داشته است.
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس تاکید کرد: ما در فراکسیون محیط زیست به همراه همکاران، پیگیری های زیادی در این مساله انجام داده ایم و تا آخر به نتیجه رسیدن این ماجرا ذره ای از حقوق مردم کوتاه نخواهیم آمد. شب گذشته، آیت الله رئیسی هم به این ماجرا ورود کردند و بیانات تأثیرگذاری داشتند.
رفیعی با استناد به اصول ۴۵ و ۵۰ قانون اساسی اظهار داشت: قانون اجازه نمی دهد که اراضی ملی و سرمایه های ملی، به احدی واگذار شود. مُرّ قانون در جامعه باید پیاده شود و وظیفه ی نمایندگان، صیانت از قانون و حقوق مردم است. مدت ها است در این مورد ورود داشته ایم اما تاکنون این مورد را رسانه ای نکرده بودیم. نتیجه ی پیگیری ها و گزارش اقدامات را به اطلاع مردم خواهیم رساند. مردم یقین داشته باشند که ما لحظه ای از پیگیری این ماجرا غافل نشده ایم.
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس یازدهم در انتها تاکید کرد: الان نمی توان گفت واگذاری به سازمان اوقاف صورت گرفته است یا خیر. در این ماجرا تردید داریم اما قانون اساسی صراحتاً هرگونه واگذاری اراضی طبیعی را غیرقانونی می داند.
منبع:

1399/05/08
14:52:27
5.0 / 5
2465
تگهای خبر: قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳