پاسخ وزیر نفت به سوالات نمایندگان در كمیسیون انرژی

پاسخ وزیر نفت به سوالات نمایندگان در كمیسیون انرژی

سخنگوی كمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر نفت در جلسه امروز كمیسیون و پاسخ به سوالات نمایندگان آگاهی داد.


مالک شریعتی نیاسر در گفت و گو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز بامداد کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: جلسه بامداد امروز کمیسیون انرژی با حضور وزیر نفت جهت پاسخگویی به سوالات نمایندگان اجرا شد. سوال اول توسط آقای رضایی نماینده مردم دشتستان درباب دلیلهای تاخیر در تکمیل فاز ۱۴ پالایشگاه پارس جنوبی عنوان شد.
ایشان سپس اظهار نمود: آقای وزیر نیز دلیلهای تاخیر را بیان نمودند. که عمده ترین دلیل تاخیر را عدم توانمندی پیمانکار و خلف وعده های وی و عدم امکان برخورد با پیمانکار دولتی از ناحیه وزارت نفت دانستند. در نهایت آقای رضایی از پاسخ های آقا وزیر قانع نشدند و سوال به صورت ملی به صحن مجلس ارجاع خواهد شد.
نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم اشاره کرد: سوال دوم در رابطه با قرارداد گازی ترکمنستان و حکم دیوان داوری بین المللی در این خصوص بود که آقای دهنوی به نمایندگی از سوال کنندگان سوال را مطرح نمودند. آقای وزیر درباب سوال به جهت اینکه در توضیحات سوال کنندگان مواردی از جزئیات قرارداد، حکم داوری و برخی مسائل پیرامون در جلسه کمیسیون عنوان شد وقت بیشتری خواستند که سوالات را بررسی نمایند و پاسخ دهند.
وی ادامه داد: قرار شد آقای وزیر مستندات خودرا نسبت به پاسخ هایی که در جلسه دادند به سوال کنندگان تقدیم کنند تا برمبنای آن سوال کننده ها اعلام کنند قانع شدند یا نه. ممکنست جلسه دیگری در کمیسیون در این خصوص اجرا شود یا جلسه ای بین سوال کنندگان و وزیر نفت تشکیل و اسناد بررسی شود. سپس سوال کنندگان درباب قانع شدن یا نشدن اعلام نظر کنند.
ایشان سپس اشاره کرد: سوال سوم هم توسط آقای کوهساری نماینده رامیان عنوان شد که این سوال منطقه ای تشخیص داده شد و در حوزه پالایش و پخش بود و قرار شد آقای نخعی به نمایندگی از اعضاس کمیسیون این مساله را دنبال کنند و تا دو هفته آینده نتیجه به کمیسیون ارسال شود. اعلام نتیجه قطعی در خصوص قانع شدن یا نشدن به دو هفته آینده موکول شد.
منبع:

1399/05/14
14:06:56
5.0 / 5
2284
تگهای خبر: حكم , دولت , طرح , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام