سبزی:

خبرنگاران در جلوگیری از فساد اقتصادی و اداری موثرند

خبرنگاران در جلوگیری از فساد اقتصادی و اداری موثرند

به گزارش پارلمان ایران دات كام مركزی نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خبرنگاران با شفاف سازی در جریان اطلاع رسانی، در جلوگیری از فساد اقتصادی و اداری اثرگذار هستند.


حجت الاسلام محمد سبزی عصر چهارشنبه ۱۵ مردادماه در آئین بزرگداشت روز خبرنگار در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه ساوه به اهمیت خبر و مخبر اشاره نمود و اضافه کرد: میزان اهمیت خبر به گوینده و منتشر کننده خبر بستگی دارد و بر این اساس نباید هر خبری را قبول کرد بلکه باید با بررسی دقیق و تحقیق از صحت و سقم اطمینان پیدا کرد.
وی با اشاره به اینکه خبرنگاران نقش بزرگی در جامعه دارند، اظهار نمود: خبرنگار می تواند افکار عمومی را به سمتی ببرد که وحدت اجتماعی ایجاد کند یا برعکس بگونه ای رفتار خبری از خود نشان دهد که زمینه ساز تفرقه و انشقاق در جامعه شود.
نماینده مردم ساوه و زرندیه در خانه ملت اظهار نمود: خبرنگاران در جلوگیری از فساد و وقوع جرم نقش بسیاری دارند و خیلی از کشفیات وقوع فساد و جرایم، نتیجه جریان اطلاع رسانی رسانه هاست.
وی بر افزایش آگاهی جامعه و تقویت مطالبه گری از جانب رسانه ها تصریح کرد و اضافه کرد: اصحاب رسانه باید با وادار کردن مسئولین ادارات به کار و تلاش بیشتر زمینه ساز تحول اداری و تحرک اجتماعی برای جلب رضایت مردم باشند.
سبزی از خبرنگاران بعنوان گوش شنوا و چشم بیدار جامعه یاد کرد و اضافه کرد: خبرنگاران باید کم کاری مسؤلان را گوشزد کنند تا زمینه ساز بازدارندگی از تخلفات و ایجاد انگیزه برای کار بیشتر شود.
ایشان در ادامه بر اولویت بندی پروژه ها متناسب با نیاز شهر با تاکید بر توزیع عادلانه امکانات و خدمات از جانب مدیران تصریح کرد و از خبرنگاران خواست تا بر فعالیت مدیران نظارت کنند.
در ادامه امام جمعه ساوه اظهار داشت: خبرنگاران با رعایت اخلاق و پرهیز از کینه توزی و عدم نشر شایعات، جامعه را از التهاب دور می کنند. جامعه امروزی ما به شدت شایعه پذیر است و امکان دارد انتشار یک خبر ناصحیح سبب تشویش اذهان عمومی شود.
حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی اضافه کرد: موقعیت شناسی از مهم ترین خصوصیات یک خبرنگار است که می تواند همواره با تزریق آرامش به جامعه نقشه های رسانه ای دشمن را خنثی کند.
وی با تاکید بر اینکه مطبوعات ساوه اخلاق مدار هستند خاطرنشان کرد: خوشبختانه فعالان رسانه و خبرنگاران ساوجی با نقد بموقع و ورود به مسائل مختلف کمک شایانی به پیشبرد اهداف شهر کرده اند.
امام جمعه ساوه با تاکید بر اینکه رسانه ها با رصد وضعیت جامعه به اصلاح نابسامانی ها کمک می کنند، اظهار داشت: اخلاق تملق و چاپلوسی معضل جامعه است که خبرنگاران باید این پرده ها را کنار بزنند و با رعایت اخلاق و دوری از کینه توزی به رسالت واقعی خود عمل کنند.
منبع:

1399/05/16
23:00:32
5.0 / 5
2629
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳