عزیزی:

اتفاقات اخیر در عرصه بین الملل محصول ایستادگی مردم است

اتفاقات اخیر در عرصه بین الملل محصول ایستادگی مردم است

به گزارش پارلمان ایران دات كام یك عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاكید بر ضرورت وجود رویكرد همه گرایانه در داخل و منطقه برای مقابله با اهداف آمریكا جهت فشار به ایران اظهار داشت: هر زمانی دولت، ملت و سیستم ساختار دیپلماسی نظام با یكدیگر هماهنگ و منسجم عمل كرده اند توانسته اند به دستاوردهای خوبی برسند.


ابراهیم عزیزی در گفت و گو با ایسنا در تحلیلی از اتفاقات رخ داده پس از شکست آمریکا در شورای امنیت و سپس کوشش برای فعال کردن مکانیسم ماشه اظهار داشت: در وهله اول رأی شورای امنیت محصول اقدامات ماجراجویانه ترامپ و تیم حاکم در آمریکا و یکجانبه گرایی نظام سلطه خصوصاً آمریکایی ها بود، اقدامی که با خواست رئیس جمهور آمریکا تعارض داشت و در یک جمله می توان آنرا محصول ایستادگی، مقاومت و صلابت مردم ایران تلقی نمود.
نماینده مردم شیراز در مجلس اضافه کرد: نظام سلطه این باور را داشت که می تواند با ایجاد اجماع و هماهنگی بین اعضای دائم شورای امنیت قطعنامه ای را مقابل ایران تصویب کند که این اتفاق رخ نداد. باید این را در عقبه رفتاری و کنش و واکنش ملت ایران دید. البته اگر در حوزه دیپلماسی فعال تر عمل کرده و می توانستیم زودتر تصمیمات آمریکایی ها و بعضی از هوادارانش را خنثی نماییم زودتر به پیش برندگی می رسیدیم.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: اساسا در ادامه راه، ایستادگی مردم و رهبری مقام معظم رهبری و همراهی ملت با نظام اسلامی می تواند عاملی برای موفقیت محسوب شود چونکه هر وقت ملت و دولت و تصمیمات و ساختار حاکم بر دیپلماسی با یکدیگر هماهنگ و منسجم عمل کرده اند دستاوردهای خوبی حاصل شده است. حالا هم لازم است با بهره گیری از ارتباطات فعال دیپلماسی، دوری از برخی تصمیمات شتاب زده و رویکرد همگرایانه در داخل و منطقه در امتداد رسیدن به اهداف در عرصه بین المللی حرکت کرد.
عزیزی افزود: همانطور که ما اتفاقات اخیر را موفقیت ملت ایران می دانیم این را هم فراموش نکنیم که نباید دلمان را به این وضعیت خوش نماییم چون برخی کشورهای اروپایی همچون دیوار کاغذی هستند که به محض رسیدن آب فرو می پاشند. پس در این شرایط داشتن نگاه واقع بینانه و هماهنگی مردم و ایستادگی بهترین تکیه گاه است. آمریکا هم با اقداماتش خوی تجاوزگرایانه خودرا به دنیا معرفی نمود و مردم ایران هم نشان دادند که پس از گذشت ۴۰ سال به اصول و ارزش ها و باورهای انقلابی معتقد و پایبند هستند.
منبع:

1399/06/08
21:41:14
5.0 / 5
2066
تگهای خبر: تصویب , دولت , رهبری , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳