با توجه به شرایط متفاوت امسال نسبت به سال های گذشته و علی رغم توضیح وزارت بهداشت:

مجلس 1500 واكسن آنفولانزا را بازگرداند

مجلس 1500 واكسن آنفولانزا را بازگرداند

مجلس شورای اسلامی با عنایت به شرایط ویژه سال جاری در تأمین واكسن آنفولانزا، ۱۵۰۰ واكسنی را كه طبق روال سال های گذشته به داروخانه بهارستان تخصیص داده شده بود را به وزارت بهداشت بازگرداند این در شرایطی است كه وزارت بهداشت طی توضیحی این اتفاق را تصمیمی طبق روال طبیعی توزیع واكسن به مراكز بهداشت اعلام نمود.


به کزارش ایسنا در توضیح سخنگوی سازمان غذا و دارو آمده است:
در مرحله اول، یک میلیون و ۵۰۰هزار دوز واکسن برای استفاده افراد پرخطر و در معرض خطر در مراکز بهداشت تأمین شده و این واکسن ها به تدریج در حال توزیع در مراکز بهداشتی هستند؛ قاعدتا مراکز بهداشت نهادهای مختلف همچون مرکز بهداشت مجلس شورای اسلامی هم امکان دارد در این مرحله دریافت کننده واکسن باشند. البته تاکید بر آن است که هرگونه توزیع باید بر مبنای پروتکل های ابلاغی باشد و توزیع و تلقیح عام آن به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.
در همین رابطه شهلا میرگلوبیات مدیر کل سلامت مجلس تصریح کرد: تخصیص واکسن آنفولانزا به داروخانه وابسته به مرکز بهداشت مجلس شورای اسلامی مطابق روال سال های گذشته صورت گرفته است که با عنایت به نزدیک شدن فصل پاییز و ضرورت پیشبینی لازم جهت این امر، تعداد ۱۵۰۰ واکسن از جانب سازمان غذا و دارو به داروخانه مجلس شورای اسلامی تخصیص داده شده است.
مدیرکل سلامت مجلس شورای اسلامی، توضیح داد: با این که واکسن های تخصیص داده شده به این مرکز بهداشت مشابه دیگر مراکز درمانی صرفاً در زمانی که وزارت بهداشت اعلام نماید و صرفاً مورد استفاده برای افرادی قرار می گرفت که مطابق با دستورالعمل وزارت بهداشت تعیین می شود علیرغم اینکه روند توزیع گسترده واکسن برای همه مراکز درمانی مشابه شروع شده است در عین حال بدلیل شرایط خاصی که سال جاری وجود دارد این ۱۵۰۰ واکسن به سازمان غذا و دارو جهت استفاده دیگر مراکز درمانی بازگردانده شد.
وی درباره اظهارات مطرح شده توسط برخی نمایندگان دراین باره تصریح کرد: این اظهارات نادرست است و احیانا از افراد آگاه در اینباره پرس و جو نکرده اند.

/منبع:

1399/07/04
20:25:15
5.0 / 5
1791
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳