رئیس مجمع نمایندگان فارس:

دوری از فرهنگ مدیریت جهادی بزرگترین مشكل كشور است

دوری از فرهنگ مدیریت جهادی بزرگترین مشكل كشور است

پارلمان ایران دات كام: فارس رئیس مجمع نمایندگان فارس با اشاره به فرهنگ حاكم بر دفاع مقدس اظهار داشت: بزرگ ترین مشكل كشور دوری از فرهنگ مدیریت جهادی است.


ابراهیم عزیزی شنبه ۵ مهر در جمع مردم روستاهای شوراب و احمدآباد شهرستان شیراز، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، اظهار داشت: نام دفاع مقدس برگرفته از عنصر ایمان و معنویت بود و این تقدس به این علت بود که ما برای دفاع از آرمان های نبوی، علوی و فاطمی در صحنه حاضر شدیم.
به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از دفتر نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، عزیزی اضافه کرد: جنگ فی نفسه رویداد خوبی نیست اما وقتی تبدیل به فرهنگ اعتقادی شده و در جهت دفاع از آرمان، مکتب و اصول باشد، تقدس پیدا می کند.
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، دفاع مقدس را برگرفته از مکتب ایثار و مردانگی و شجاعت دانست و اضافه کرد: دفاع مقدس مکتب همه خوبی ها و مردانگی ها است و انصافا خاک جبهه قطعه ای از بهشت بود.
او حرکت در جهت خدمت به مردم را ادامه راه دفاع مقدس دانست و اظهار داشت: امروز هم از خودگذشتگی، خدمت، تلاش و حل مشکل مردم ادامه فرهنگ دفاع مقدس است و در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی همان باور دفاع مقدس باید حاکم شود.
این نماینده مجلس اضافه کرد: روزگاری برای ۱۰۰متر سیم خاردار نیازمند این و آن بودیم اما فرهنگ دفاع مقدس و روحیه جهادی ما را تبدیل به بزرگ ترین کشور از نظر تجهیزات کرد؛ روحیه ای که اگر امروز هم در اقتصاد حاکم بود، شاهد خیلی از مشکلات نبودیم.
عزیزی با اشاره به اینکه مردم دیدند که اگر بخواهیم کار نماییم، می توانیم، بیان نمود: امروز حل مشکلات مردم و خدمت به آنان که بدون چشمداشت ۸سال شجاعانه صبوری کردند، جهادی مقدس و وظیفه ای سنگین تر از دفاع مقدس است.
وی همینطور اظهار داشت: سفارش ما این است که مدیران برای خدمت به مردم، از فرهنگ دفاع مقدس درس بگیرند، چونکه اگر همان روحیه که بر دفاع مقدس حاکم بود امروز بر عرصه های مدیریتی حاکم بود، دست به گریبان مشکلات نبودیم.
نماینده شیراز و زرقان اضافه کرد: در دفاع مقدس ما هیچگاه به دشمن اعتماد نکردیم اما امروز به دشمن اعتماد می کنند غافل از اینکه این نگاه نمی تواند ایران اسلامی را به جلو ببرد.
عزیزی با اشاره به اینکه امروز بزرگ ترین مشکل کشور دوری از فرهنگ مدیریت جهادی است، تصریح کرد: دلدادگی به مکتب غرب و وابستگی به بیگانگان مشکلی را حل نمی کند.
او با اشاره به اینکه کشور همیشه نیازمند فرهنگ جهادی دفاع مقدس است، افزود: مشکل مردم با بروکراسی های اداری و کاغذی و پیچیده حل نمی گردد بلکه با همت و اراده حل می شود که از صدها کاغذ و صورت جلسه بهتر است.
این نماینده مجلس در ادامه با اشاره به مشکلات منطقه شوراب همچون فقدان راه مناسب، آب بهداشتی، بهداری، اورژانس، گاز، شرکت تعاونی، گلزار شهدا و... اظهار داشت: این ها وظایف حاکمیتی است و حتما باید حل و فصل شود اما نیازمند تغییر نگاه ها هم هستیم.
عزیزی با اشاره به دیدار خود با رئیس سازمان برنامه و بودجه، اظهار داشت: در این دیدار ما ۲هزار میلیارد تومان برای حل مشکلات استان بودجه گرفتیم اما به راستی این مقدار بودجه در گستره استان پهناور فارس ناچیز است، چونکه فقط یک پروژه آزادراه شیراز- اصفهان ۱۶۰۰میلیارد تومان بودجه می خواهد، این یعنی اینکه باید نگاهمان را به پیشرفت کشور عوض نماییم.
رئیس مجمع نمایندگان استان فارس حل مشکلات را نیازمند همت همگانی دانست و تصریح کرد: بخش اعظمی از مشکلات با استفاده از ظرفیت های مردمی که تولید درآمد هم برای آنان کند، قابل حل است وگرنه با بودجه دولت تنها چند پروژه را می توان جلو برد بنابراین نیاز است سرمایه های سرگردان را به منطقه بیاوریم.
منبع:

1399/07/05
13:50:50
5.0 / 5
1780
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲