ماجرای واكسن آنفلوآنزا در مجلس از نگاهی دیگر

ماجرای واكسن آنفلوآنزا در مجلس از نگاهی دیگر

به گزارش پارلمان ایران دات كام دستیار سیاسی و رسانه ای رئیس مجلس در یادداشتی به حواشی اخیر ضد مجلس پرداخت و خاطرنشان كرد كه چرا ۱۵۰۰ واكسن می شود دغدغه حتی بچه های انقلابی اما كسی از گرانی افسارگسیخته كره و تخم مرغ سوال نمی كند؟


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، محمدسعید احدیان دستیار سیاسی و رسانه ای رئیس مجلس شورای اسلامی در یادداشتی به ماجرای واکسن ها پرداخت
در بخشی از یادداشت احدیان آمده است: مسؤلان بخش سلامت مجلس طبق روال هرساله بدون توجه به اینکه برای این مجلس باید مواظب آب خوردن خود هم باشند، برای تهیه واکسن پائیز برای درمانگاه وابسته به خود اقدام نمودند.
طی اطلاعیه رسمی وزارت بهداشت ۱۵۰۰ واکسن در روندی طبیعی همانطور که بین درمانگاه ها توزیع می شد به داروخانه وابسته به درمانگاه مجلس هم همزمان با توزیع دور اول واکسن ها داده شد و تلقیح و استفاده از آن هم مثل همه درمانگاه ها عمومی نیست و صرفاً مطابق ضوابط اعلام شده توسط وزارت بهداشت برای افراد پرخطر قابل استفاده می باشد ضمن آنکه به درمانگاه مجلس تاکید گردیده است زمان استفاده از آن صرفاً پس از اعلام وزارت بهداشت یعنی زمانی که همه واکسن ها در سطح کشور کامل توزیع شده است، قابل تلقیح است، باز هم مثل دیگر درمانگاه هایی که در دور اول واکسن خویش را گرفته اند.
خلاصه آنکه به درمانگاه مجلس مثل بسیاری درمانگاه های کشور ۱۵۰۰ واکسن آنفلوآنزا داده شد تا برای افراد پرخطر مانند سالمندان بازنشسته، مادران آبستن و... استفاده گردد مثل بقیه مراکز درمانی کشور.
البته سخنگوی وزارت بهداشت اعلام نمود نمایندگان مجلس هم جزو افراد پرخطر محسوب می شوند که البته امری بدیهی است چون که غیر از ۳۰ نماینده ای که از بین ۲۹۰ نماینده تابحال کرونا گرفته اند و ۳ نفر فوت کرده است، مشخص است که نماینده ای که برای انجام وظبقه نمایندگی خلاف برخی آقایان دولتی از داخل اتاق هایشان ادعای پیگیری حل مسائل مردم هستند و از پشت شیشه های خودرو نظرسنجی می کنند، بین مردم حوزه انتخابیه خود می روند و هفته به هفته به عنوان یکی از محتمل ترین افراد ناقل کرونا باردیگر برای پیگیری مسائل مردم در مجلس دور هم جمع می شوند و خود و خانواده های شان را در معرض خطر قرار می دهند، بدون اینکه بهانه بیاورند که ستاد کرونا گفته است بنشینید در اتاق های تان، شبیه آقای رئیس جمهور که آقای واعظی گفتند اگر ایشان کرونا بگیرد، کشور لطمه می خورد.
علیرغم همه اینها مجلس تصمیم می گیرد بدلیل اینکه با علمیات روانی که ضد مجلس صورت گرفته است، همه این روندهای طبیعی را کنار بگذارد و ۱۵۰۰ واکسنی را که حق عده ای سالمند و مادر آبستن و کودک سرطانی و همچون ۲۹۰ نماینده مردمی است که شده اند سنگ صبور مردم بی پناه، برگرداند. اما نتیجه این فرآیند چه شده است؟
چرا کسی سوال نمی کند آن مقام مسئول اجرایی که این روزها باید الان بین مردم باشد درد مردم را بشنود و برای آن چاره پیدا کند کجا است؟
جریان اصلاحات و عده ای انقلابی نما که خویش را درون جبهه انقلاب پنهان کرده اند چقدر حرفه ای چنان جوی درست می کنند که حتی نیروهای واقعی انقلابی هم همراه می شوند بگونه ای که به جای اینکه دولت مورد سوال باشد، باید مجلسی که چند ماه است روی کار آمده است و اصولا چندان اختیارات زیادی جز ریل گذاری ندارد، شده است مقصر همه چیز.
چرا ۱۵۰۰ واکسن می شود دغدغه حتی بچه های انقلابی اما کسی از گرانی افسارگسیخته کره و تخم مرغ سوال نمی کند؟ چرا کسی درباره خط فقر که در این یکی دو روز ماهانه ۱۰ میلیون تومان اعلام گردید نمی پرسد که ۷ سال چه بلایی سر مردم آوردید که عمده مردم را فقیر کردید؟ چرا کسی نمی گوید چه بلایی سر قیمت خودرو آوردید که دیگر مردم خرید خودرو را از آرزوهای شان هم خط زده اند؟ چرا کسی نمی گوید پوشک بچه به نزدیک ۱۰۰ هزارتومان رسیده است که همین یکی دوسال پیش ۱۷ هزار تومان بود؟
واقعا چه حرفه ای هستند آنها، در عملیات روانی و چه قدر ساده اندیش هست جریان انقلاب که بازی جریان دولت را با همراهی آگاهانه یا ناآگاهانه عده ای انقلابی نما می خورد و دغدغه اش می شود، ۱۵۰۰ واکسنی که نتیجه اقدام مسئول مرکز بهداشت است که «طبق روال» عمل کرده است و اینقدر سیاسی نبوده است که بداند، دشمنان مردم، مترصد بهانه جویی هستند که در چند ماه کارنامه فاجعه بار چندساله خودشان را به حاشیه ببرند.1399/07/07
23:38:51
5.0 / 5
1977
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام