نماینده سمیرم:

نمایندگان باید در فضایی آرام و با ادبیاتی مناسب مطالبات مردم را پیگیری كنند

نمایندگان باید در فضایی آرام و با ادبیاتی مناسب مطالبات مردم را پیگیری كنند

پارلمان ایران دات كام: نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی اصرار كرد كه نمایندگان باید در قالب قانون و منطق و در فضایی آرام و با ادبیاتی مناسب با مسئولان سایر بخش ها در تعامل بوده و مطالبات مردم را پیگیری كنند.


اصغر سلیمی در گفت و گو با ایسنا، درباره به کاربردن ادبیات نامناسب از طرف بعضی از نمایندگان نسبت به مسئولان دولتی، بیان کرد: نمایندگان حق توهین و کاربرد ادبیات نامناسب را ندارند، چونکه حق استیضاح، سوال، تذکر و تحقیق و تفحص را قانون گذار در اختیار نمایندگان مجلس قرار داده است و همه ابزار های نظارتی در قالب قانون تعریف شده و روشن است. نمایندگان مجلس با بهره بردن از این ابزارها می توانند به وظیفه نظارتی خود عمل کنند.
ایشان سپس اشاره کرد: اگر یک وزیر یا هر مسئول دیگر از اجرای قانون تخطی کند، قانون گذار راه های برخورد با این فرد را مشخص کرده است و اگر نمایندگان انتقاد و شکایتی نیز دارند باید ادله قانونی خودرا مطرح کنند.
نماینده مردم سمیرم در مجلس اشاره کرد: اگر نمایندگان درگیر حاشیه شوند و از اصل موضوع که اصلاح امور هست فاصله بگیرند، هدف اصلی زیر سوال می رود. نمایندگان باید در قالب قانون و منطق و در فضایی آرام و با ادبیاتی مناسب با مسئولان سایر بخش ها در تعامل بوده و مطالبات مردم را پیگیری کنند. نباید مسئله را جوری مطرح نماییم که اصل موضوع زیر سوال رفته و درگیر حاشیه ها شویم.
سلیمی در آخر اشاره کرد: قانون سازو کار برخورد با مسئولان خطاکار را تعیین کرده و اساسا اگر مسئولی خطایی نیز داشته باشد قانون با او برخورد خواهدنمود. ما حق نداریم با کاربرد ادبیات نامناسب دیگران را تخریب نماییم.
منبع:

1399/07/13
13:44:48
5.0 / 5
1752
تگهای خبر: دولت , طرح , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام