نادری:

كنكور نظام قدیم یك سال دیگر تمدید شود

كنكور نظام قدیم یك سال دیگر تمدید شود

پارلمان ایران دات كام: یك عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تهیه گزارشی درباره وضعیت مشمولان كنكور نظام قدیم آگاهی داد و اظهار داشت كه باید یك سال دیگر برگزاری كنكور نظام قدیم تمدید شود.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا احمد نادری نماینده تهران در مطلبی در صحفه توییتر خود نوشت: «در حال تهیه گزارش نهایی وضعیت مشمولان کنکور نظام قدیم هستم و پس از بازگشت نمایندگان از حوزه های انتخابیه، آنرا به کمیسیون ارائه خواهم کرد. ‏
آمار دولت با آماری که ما داریم متفاوت می باشد باتوجه به شواهد موجود، این کنکور یک سال دیگر باید تمدید گردد و همین دستور کار را پیگیری خواهم کرد.»
حدود یک ماه پیش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در جلسه ای با حضور رئیس سازمان سنجش اعلام نمود که با تمدید برگزاری کنکور نظام قدیم موافق نیست؛ آن زمان احمد حسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات در گفت و گو با ایسنا درباره این جلسه اظهار داشته بود: «رئیس سازمان سنجش این توضیح را داد که خیلی از متقاضیان کنکور نظام قدیم کسانی هستند که در چند سال قبل در کنکور شرکت کرده و اگر قرار باشد سال آینده هم سوالات جداگانه ای برای نظام قدیم طراحی شود از اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش جا می مانیم و باید باردیگر سوال طرح نماییم.»

وی ادامه داد: رئیس سازمان سنجش این توضیح را داد که متقاضیان کنکور نظام قدیم ۸۰ هزار نفر بوده که ۶۰ هزار نفر آنها برای رشته علوم تجربی هستند. پس درخواست شد از کمیسیون که با تمدید برگزاری کنکور نظام قدیم موافقت نشود چون چند سال به آنها فرصت داده شده است. کمیسیون با این توضیحات موافقت نمود که کنکور نظام قدیم تمدید نشده و کسانی که متقاضی شرکت در کنکور هستند به شیوه دیگر عمل کنند مثلا کنکور نظام جدید را شرکت نمایند.»
منبع:

1399/07/16
14:08:30
5.0 / 5
1715
تگهای خبر: دولت , طرح , قاضی , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱