واكنش روحانی به لغو جلسه سران قوا:

نمی توان در راه سیل ایستاد و گفت نمی ترسم!

نمی توان در راه سیل ایستاد و گفت نمی ترسم!

به گزارش پارلمان ایران دات كام رئیس جمهور در جلسه امروز هیات دولت با اشاره غیرمستقیم به لغو جلسه سران قوا، اظهار داشت: من هرگاه شك داشتم كه جلسه ای را برگزار كنم یا نه؟ سمیناری باشد یا نه؟ اجتماعی تشكیل گردد یا نه؟ از ستاد ملی مقابله با كرونا پرسیدم و هرچه گفتند، عمل كردم.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، به دنبال لغو جلسه اخیر سران قوا که قرار بود به میزبانی مجلس برگزار شود، گمانه زنی های گوناگونی درباره علت این تصمیم گیری در رسانه ها عنوان شد که نقطه مشترک بیشتر آنها بر حضور رئیس مجلس در بیمارستان مبتلایان به کرونا و بازدید محمدباقر قالیباف از بخش های بستری مبتلایانِ وخیم این ویروس، تاکید می کرد.
در همین زمینه روز گذشته علی ربیعی در نشست خبری هفتگی خود با رسانه ها ضمن اشاره به لغو این جلسه اشاره کرد: آنچه که آگاه هستم پیشنهاد جلسه را خود آقای رئیس جمهوری دادند، وقت و زمان آنرا هم مشخص کردند؛ زمانی که رئیس محترم مجلس به بیمارستان تشریف بردند، از وزیر محترم بهداشت سوال شد که این بازدید در کدام بخش ها و تا چه اندازه بوده گفتند که در بخش های مبتلایان حتی در بخش هایی که افراد خیلی بدحال هم بستری هستند، این بازدید صورت گرفته است؛ ممکنست فرد خودش نگیرد ولی امکان انتقال آن وجود دارد.
پس از این سخنان، شخص رئیس جمهوری هم در جلسه امروز هیات دولت با اشاره ای تلویحی به این ماجرا اظهار داشت: همه مردم و همه مسؤلان بدون استثنا باید پروتکل های بهداشتی را مراعات کنند. اگر این را زیر پا بگذاریم و به آن اهمیت ندهیم - که عقل و شرع و قانون هم به ما این را می گوید - صدمه می بینیم.
وی اضافه کرد: اگر رشد فرهنگی و اجتماعی پایین آید و به قانون و مقررات بی توجهی نماییم آن وقت به مشکل می خوریم و گرفتار می شویم. من هرجا که شک داشتم و نمی دانستم چگونه عمل کنم از ستاد مقابله با کرونا پرسیدم که فلان جلسه را بگذاریم یا نه؟ این کار را انجام دهم یا نه؟ این را پرسیدم و هرچه که پاسخ دادند را عمل کردم. این وظیفه شرعی، قانونی و عقلانی ماست.
رییس جمهور در سخنانی که رسانه ها آنرا واکنش به کنایه دستیار سیاسی رئیس مجلس به وی به دنبال لغو جلسه سران قوا توصیف کردند، اشاره کرد: کسی نمی تواند برود در مسیل بایستد، در صورتیکه صدای سیل را هم می شنود و بعد بگوید می ترسی که وسط رودخانه بایستی؟ من نمی ترسم. خب نترس بایست تا آب بیاید و ببردت! یا زلزله دارد تکان می دهد می گوید می ترسی که زیر این سقف بایستی؟ من نمی ترسم و می ایستم. خب بایست سقف می ریزد روی سرت!
ماجرا(ی این بگو مگوها) از آنجا آغاز شد که به دنبال واکنش توییتری علیرضا معزی، معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهوری که با انتقاد از حضور رئیس مجلس در بخش کرونای یکی از بیمارستان های تهران اظهار داشت: «کوچک شمردن پروتکل ها با هر انگیزه ای، نرمال سازی نقض آنهاست. حضور در بخش بیماران بدحال و به همراه بردن خبرنگار و دوربین نشانه ایستادن در کنار مردم نیست، پیامی خطرناک برای سلامت عمومی است.» محمدسعید احدیان، دستیار سیاسی و رسانه ای رئیس مجلس هم با انتشار فیلمی از سخنان آیت الله بهشتی در توییتر نوشت: «آقای معزی سخنان شهید بهشتی را برای رئیس جمهور پخش کنید، شاید فرجی شد. برگردید به آن دوران که رئیس جمهور در خط مقدم جبهه بود.»
واکنش ها اما به توضیحات سخنگوی دولت و اظهارات صریح رئیس جمهوری ختم نشد؛ محمود واعظی هم در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در پاسخ به سوالی درباره لغو جلسه سران قوا اظهار نمود: سران قوا هم جلسات سه نفره دارند که برخی مواقع پیش می آید که به سبب کاری که برای یکی از سران قوا پیش می آید این جلسه لغو می شود و خبرش هم منتشر نمی گردد، ولی الان نمی دانم چرا این طور شده است.
واعظی با اعلان اینکه جلسه به تازگی به سبب پروتکل های بهداشتی لغو شد ولی اتفاقات عجیبی در حال رخ دادن است، اظهار داشت: در مجالس قبلی دو یا سه نفر بودند که از الفاظ نامناسب بهره برده و تند بودند، ولی در مجلس به تازگی تعداد آنها بیشتر شده است و این نوع ادبیات باعث تفرقه می شود.
منبع:

1399/07/16
21:04:57
5.0 / 5
1676
تگهای خبر: دولت , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱